Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Abdullah Avcı Şampiyonluk Hakkında Konuştu: Adayız

Başarılar sonuçlarıyla dikkat çeken Abdullah Avcı şampiyonluk hakkında temkinli konuştu. TSYD Trabzon Şubesi’nin aylık olarak hazırladığı dergiye çarpıcı açıklamalar yaptı. Ellerinden ne geliyorsa yapacaklarının altını çizen Avcı, müjdeli haber verdi.

Trabzonspor formasının ağırlığına vurgu yaparken transfer olmasa da şampiyonluk gelir, dedi. Ardından her zaman rakiplerin Trabzonspor karşısında daha istekli olduğunu da dile getirdi. Buna ek olarak formanın hakkını veren oyuncularla yola devam eden Avcı, doğrudan mesajlar verdi. Ayrıca Bordo Mavili kulüp için gerçek hedefin her zaman şampiyonluk olduğunu söyledi.

Trabzonspor Şampiyonluk Hedefinde

Olmazsa olmaz kültüre sahip olan Trabzonspor’u anlatan Abdullah Avcı, oyun hakkında da konuştu. Her zaman oyunu geliştirmenin yollarını aradı. Daha farklı taktik anlayışlar getirip oyuncularla ilgili kararlar verdi. Zirve için ise Avcı’nın en temel prensibi dominant oyun oldu. Trabzonspor’un mutlaka hep daha ileride bir dominant oyuna sahip olmasını amaçlıyor. Her iki yönü de gelişmiş oyun yapısıyla şampiyon gelir, mesajını da verdi. Hücum yaparken veya set oyununa döndüğünde savunma önlemlerini almayı amaçlıyor. Takımın antrenmanlarda yapmasını istediği en temel husus total savunma. Bunu devamlı istediğini belirten Avcı, oyuncu seçimlerine de gönderme yaptı.

Abdullah Avcı Şampiyonluk İstiyor

Bazen oynanacak oyuna göre oyuncu tercihinde bulunuyoruz diyen Abdullah Avcı, rakibe göre de kararlar veriyor. Günümüz futbolunda her unsur en ince ayrıntısına kadar hesap ediyor. Oyun anlar içerisinde oynanıyor ve bunu yapmaya çalışıyorum, dedi. Burada şampiyon olma hayali kurduğunu dile getiren Abdullah Avcı şampiyonluk için yapılması gerekenleri sıraladı. Sonrasında altyapı konusuna da değinen Avcı uyarı yaptı. Verimin artması adına yenilikler var. Teknolojinin imkanlarından artık altyapı da faydalanıyor.

 

Roma Maçı Hangi Kanalda Ne Zaman?

Halihazırda Trabzonspor’un önünde Roma engeli var. Değişik bir oyun olacağını dile getiren Abdullah Avcı’nın öğrencileri maça hazır. Evindeki maçı 2-1 kaybeden Trabzonspor Roma’da sürpriz istiyor. Ayrıca Dorukhan dışında kadroda eksikte bulunmuyor. Ancak yine de zorlu olacak maçla ilgili yayın akışı belli oldu. Roma ile Trabzonspor Konferans Ligi rövaşında Perşembe günü sahada olacak. ATV’de canlı olacak maçın başlama saati ise 20.00. Şifresiz bir şekilde Trabzonspor maçını izlemek mümkün. Kadroda ise Avcı’nın değişiklik yapmayacağı öngörüldü. Forvette Djaniny başlayacak yorumları çok fazla olsa da Cornelius ihtimali de var.

Kaynak/ Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.