Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Ali Koç Kongre Kararını Verdi

Hemen her maçta taraftarların istifaya davet ettiği Ali Koç Kongre kararını verdi. Ekibinden stratejik bir plan oluşturmalarını isteyen Fenerbahçe Başkanı, güçlü bir şekilde adaylığını ilan edecek. Halihazırda ikinci dönemine giren Koç, iki sezon daha unvanını taşıyacak. Ancak muhalif cephenin giderek büyümesi ve kongre taleplerinin bulunması işleri zora soktu. Buna karşın yine de gelecek dönem hesaplarının yapılmasını isteyen Koç, Fenerbahçe’yi bırakmayacak.

Aziz Yıldırım’ın hegemonyasını büyük farkla kırarak zafer ilan etti. Sonrasında transferler ve yeniden yapılanma yaparak Fenerbahçe’ye şampiyonluk sözü verdi. Ancak beklentilerin aksine uzun yıllardır şampiyonluk gelmedi. Her seferinde eski hocaların takımın başına gelmesi, kalitesiz futbolcuların transferi de eleştirileri beraberinde getirdi. Trabzonspor’un 17 puan gerisinde kalan Fenerbahçe’nin şampiyonluk ihtimali de son derece az. Tüm bunların bilinmesiyle beraber geleceğe yönelik planlama da yok.

Ali Koç Başkanlığında Löw Şart

Bu sezonun kaybedilmesi üzerine harekete geçen Ali Koç, Pereira sonrasında yapılanma kararı verdi. Sonrasında İsmail Kartal isminin 6 ay olması ise ani bir şekilde geldi. Ancak tüm planlar Löw isminin üzerine kurulmuş durumda. Çok güç bir durum olsa da mutlaka takımın başına Alman hoca getirilmesi talimatını verdi. Konuyla bizzat Koç ilgilenirken iş bağlantılarını da devreye soktu. Bununla birlikte kişisel bütçesiyle de transfer yapma planı var. Böylelikle hocanın istediği oyuncuları takıma kazandıracak olan Koç, şampiyonluğun alınmasını istiyor.

2023 yılını hedef seçerken büyük bir farkla şampiyon olarak sezonu kapatmanın peşinde. Böyle bir durumun gerçekleşmesinin hemen ardından ise kongre kararını verecek. 2023 yaz ayında Ali Koç, şampiyon olmuş başkan unvanıyla adaylığını ilan edecek. Kongre sürecinde Löw teknik patron olurken Koç’un iddiası da güçlü hale gelecek. Ayrıca en az iki dönem başkanlık yapmalı diyen Saran da bu sayede adaylıktan vazgeçecek. Tek güçlü isim ise Aziz Yıldırım olacak.

Aziz Yıldırım Beklemede

Her seferinde Koç yönetimine sert eleştirilen getiren Aziz Yıldırım cephesi, olası kongre süreçleriyle yakından ilgili. Söz konusu olması durumunda Yıldırım’ın adaylık ilanı gelecek. Güçlü bir kadroyla yeniden Fenerbahçe’yi yönetmeye talip olacak. Özellikle hapis ve şike süreçleri üzerinden politika üretecek olan Yıldırım’ın eli bir hayli güçlü. Buna karşın Ali Koç’un planları tutarsa Fenerbahçe’de çekişmeli bir kongre süreci daha yaşanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.