Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Avrupa Devleri Zeki Çelik Atağında

Fransa’da geçtiğimiz sezon şampiyonluk yaşayan Lille forması giyen Zeki Çelik için Avrupa’nın önemli kulüpleri sıraya girdi. Sağ bek için ideal olan formda futbolcu için görüşmeler ocak ayına yönelik. Halihazırda dört kulübün yakından takip ettiği bilgisi geldi. Bununla birlikte çok sayıda kulüpte Zeki için fırsat kolluyor. Maliyetlerin uygun olması durumunda bu sayının çok daha artacağı da gelen haberler arasında.

Mehmet Zeki Çelik Avrupa devleri için artık net bir hedef konumunda. Fransız gazetelerini süsleyen bu iddia çok büyük bir yer kapladı. Şampiyonlukta da pay sahibi olan Zeki’nin ofansif oyun gücü alkış alıyor. Bu sezona da iyi başlayan Milli Futbolcu için en büyük aday ise İnter. Son Serie A şampiyonu olan İnter, oyuncu için önemli bir bütçe ayırdı. Ayrıca yine İtalyan Fiorentina da transfer için istekli olan kulüpler listesinde bulunuyor. Mor menekşeler ilk 11 için Zeki Çelik’i isterken oynama ihtimalini de yüksek tutuyor.

Atletico Madrid ve Tottenham Kapıda

2023’te sözleşmesi sona erecek olan 24 yaşındaki oyuncunun gelecek potansiyeli de takımlara cazip geliyor. Özellikle daha büyük kulüplere satış yapma niyetinde olan kulüplerin ısrarı da yüksek. Bunlardan bir tanesi İspanyol ekiplerinden Atletico Madrid. Halihazırda en güçlü üçüncü ekip konumundaki Atletico da Zeki ile ilgileniyor. İngiltere’den de talibi olan Zeki için Tottenham net bir şekilde devrede. Üç farklı ülkeden dört kulübün takip ettiği yıldız oyuncunun ne yönde karar vereceği ise büyük merak konusu.

Zeki Çelik Performansı

Bu güne kadar 114 kez Lille formasıyla saha çıkan oyuncumuz, 5 gol atarken 11 golün de pasını verdi. Oyuna katkısı yüksek olan Zeki, savunma anlamında da rakiplerine göz açtırmıyor. Ocak ayı transfer döneminde kulüplerin teklifler yapması, nabız yoklaması da söz konusu olacak. Birçok farklı kulüple adı anılan Zeki şu an için kulübün vazgeçilmezi. İlk on bir oyuncusu olurken aynı zamanda Şampiyonlar Ligi performansıyla da alkış aldı. Fransa’da gösterdiği performansla beğenilen oyuncunun bir sonraki adresi ise farklı bir ülke olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.