Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Avrupa Ligi Kuraları Saat Kaçta Hangi Kanalda?

Helsinki’yi eleyen Fenerbahçe ve Galatasaray’ı ilgilendiren Avrupa Ligi Kuraları saat kaçta hangi kanalda? İki temsilcimizin bulunduğu Avrupa Ligi’nde gruplar bugün belli oluyor. Grup aşamalarıyla ilgili torbalar belirlenirken kura çekimi saat 14.00’da başlayacak. TSİ ile 14.30’da Konferans Ligi gruplarına dair kuralar olacak. Halihazırda Trabzonspor ve Sivasspor elendiği için bu organizasyonda temsilcimiz bulunmuyor. Ancak Avrupa Ligi heyecanı iki ekibimizde devam ediyor. UEFA resmi sitesi üzerinden canlı yayınla kura çekimini takip etmek mümkün olacak.

Fenerbahçe Üçüncü Torbada

Helsinki deplasmanında adeta şov yapan Fenerbahçe, bir kez daha gençleriyle kazandı. Son dakikalarda gelen gollerle rahatlayan Sarı Lacivertliler grup aşamasında mücadele edecek. 5-2 gibi rahat skorun ardından Pereira da takımla ilgili övgü dolu sözler kullandı. Ayrıca üçüncü torbada olacak olan Fenerbahçe’yi zorlu rakipler bekliyor. İlk torbada Fransa devi Lyon ve Alman devi Bayer Leverkusen bulunuyor. Napoli’ de yine Fenerbahçe’nin rakibi olabilecek bir başka güçlü ekip. Lazio, Monaco, Olimpiakos ve Dinamo Zagreb diğer birinci torba rakipleri olacak.

Avrupa Ligi Kuraları

İkinci torbada ise en güçlüsü şüphesiz ki Leicester City oldu. Ayrıca PSV, Genk, Lokomotiv Moskova, Kızılyıldız da hem Fenerbahçe hem de Galatasaray’a rakip durumda. Almanya’dan Frankfurt da bu torbanın güçlüleri arasında yer aldı.

Galatasaray Dördüncü Torba Takımı

Zorda olsa Randers engelini aşan Galatasaray ise Avrupa Ligi kuraları özelinde dördüncü torbada bulunuyor. Galatasaray’a çıkması muhtemel zorlu rakipler ise Marsilya, West Ham United, Real Sociedad ve Real Betis. Oldukça zorlu bir grup olması beklenen Sarı Kırmızılar da hedef ise daha üst noktaya ulaşmak.

UEFA Avrupa Ligi Değişiklikleri

Daha önce 48 takımlı oynanan UEFA Avrupa Ligi değişiklikle 32 takıma indi. Bunun en önemli nedeni ise Konferans Ligi’nin ortaya konması ve bazı ülke ekiplerinin orada karşılaşacak olması. Toplamda 8 grup ve bu gruplarda da dörder takım olacak. UEFA sıralamasına göre belirlenen bu torbalara göre de kura çekimleri gerçekleşecek. Sonrasında fikstür ve maç takvimini açıklayacak. Ardından 16 Eylül günü Avrupa Ligleri maçları başlayacak. 9 Aralık’a kadar sürecek olan bu grup aşamaları sonrasında ilk iki takım üst tura çıkacak. Ayrıca lider takımların avantajı bulunurken son 16 takım arasında heyecan hız kesmeden sürecek. Ancak diğer takımlar ise elenerek Avrupa defterini kapatacak.

Kaynak/ NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.