Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Gedson Fernandes İçin Geceyi Bekliyor

Türkiye Süper Lig özelinde 8 Eylül son gün olmasına karşın Beşiktaş Gedson Fernandes transferiyle ilgili son kararı bu gece bekliyor. Benfica ile anlaşarak büyük yol kat eden Siyah Beyazlılar, oyuncudan gelecek haber için teyakkuz halinde. Bu gece yarısına kadar Şampiyonlar Ligi kadrosunu vermek zorunda olan Kara Kartal, olumlu haber için saatleri sayıyor.

Genç yıldızın tamam demesi durumunda hemen resmi işlemler başlayacak ve Şampiyonlar Ligi maçları için ismi yazılmış olacak. Aksi durumda ise Beşiktaş’ın transfer defterini kapatması çok daha yüksek bir ihtimal. Çünkü bugünden sonra artık Avrupa maçlarında oynatması mümkün olacak. Süper Lig için ise bu kadronun yeterli olduğunu Sergen Yalçın söyledi. Bundan dolayı bir başka ismin transfer edilmesi beklenmiyor.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi Kadrosu

Büyük bir operasyonla takımını baştan aşağı yenileyen Beşiktaş Gedson Fernandes isminden haber bekliyor. Transfer dönemine Mehmet Topal, Salih Uçan, Kenan Karaman gibi yerli oyuncularla başladı. Yabancı sınırına takılmama adına önemli isimleri kadrosuna dahil etti. Ardından geçen sezon kiralık oynayan Rosier ve Ghezzal süreçlerine nokta koydu. İki önemli yıldızı da takıma dahil ederken gücüne güç katkı. Alex Teixeira ise en çok adını duyuran transfer gelişmelerinden biri oldu. Ardından forvete Batshuayi ismini alarak Beşiktaş, büyük bir başarıya imza attı. Sol bekte Umut Meraş ile imzalayan Kartal, Montero’yu da savunmaya aldı. Bu isimler aynı zamanda Şampiyonlar Ligi kadrosu olurken son olarak ise Can Bozdoğan takıma girdi.

Beşiktaş Gedson Fernandes İçin 6 Milyon Euro

Artık sayılı saatler kala Beşiktaş Gedson Fernandes gelişmesini bekliyor. Portekiz ekibinin oyuncuyla görüşmeye devam ettiği ise son gelen haber. 6 Milyon Euro bonservis teklifi yapan Beşiktaş, sonraki satıştan ise %50 pay vermeyi taahhüt etti. Portekizli kulüp için oldukça cazip bu teklifle ilgili son rötuşlar bugün olacak. Her ne kadar Galatasaray faktörü bulunsa da oyuncunun tamam demesiyle bu transfer gerçek olacak. Transferin yetişmeme ihtimalini de hesaplayarak akşama kalmaması da önemli. Ancak gelişmelere göre strateji değişiklikler söz konusu olacak.

Kaynak/ Fanatik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.