Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Kadrosu Sil Baştan

Sergen Yalçın sonrasında teknik direktör kaosu yaşayan Beşiktaş kadrosu için sil baştan kararı çıktı. Sezon sonunda gidecek oyuncuların ardından yeniden yapılanma kararı söz konusu. Son günlerde yönetim krizleriyle gündeme gelen Siyah- Beyazlılar için panik butonu devrede. Sözleşmesi bitecek Mehmet Topal, Vida, Larin, Ljajic, Gökhan Töre takımda olmayacak. Ayrıca Lens ve Douglas ikilisine de yol verilecek. Forvet oyuncusu Batshuayi de Chelsea kadrosuna tekrardan dahil olmak istiyor. Büyük değişim söz konusu olurken 9 futbolcunun veda hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Sil baştan kurulacak yeni kadro çalışmalarına ise yönetim şimdiden başladı.

Beşiktaş 9 Yıldızlar Yolları Ayırıyor

Halihazırda şampiyonluk ihtimali çok kalmayan  Beşiktaş’ta sezon sonu yaşanacak büyük değişim planı netleşiyor. Yeni sezon için yeni hedefler belirlenirken aynı zamanda teknik kadroda da yenilik olacak. Farklı bir hocanın yaz başında takımla olmasına karar verdi. Bunun neticesinde şu anki teknik heyet yarım sezonu da devam ettirecek.

Golcü Süper Star Gidiyor

Toplamda 15 futbolcunun sözleşmesi Haziran 2022’de bitiyor. Ayrıca Önder Karaveli ekibinin hazırladığı rapor doğrultusunda da gidecekler net hale geldi. Bunun neticesinde gelecek sezon planlaması içerisinde 9 ismin üzerine çizik atıldı. Bunların başında golcü yıldız Batshuayi gelirken ekonomik gerekçelerde belirli rol oynadı. Ancak yine de son durumla ilgili belirsizlik söz konusu. Buna karşın giderek kötüleşen kur oynaklığı da can sıkıyor.

Vida Pazarlık Görüşmesinde

Savunmanın sigortası olarak kabul edilen Domagoj Vida 3.4 Milyon Euro maaşa sahip. Yenilenecek sözleşmede ise 2 Milyon Euro seviyesine inmesi gerekiyor. Ancak oyuncunun bu teklife sıcak bakma ihtimali düşük. Bundan dolayı Vida ile de yolların ayrılması sürpriz olmayacak.

Yüksek maaş talebine sahip Kanadalı Larin ile de yollar ayrı düştü. Hiçbir şekilde pazarlık durumu olmayacağını bizzat Başkan Çebi dile getirdi. Bununla beraber N’Sakala ile Lens konusunda da ayrılık öne çıktı. Yeni mukavele yapılmayacak isimlerin başında Gökhan Töre geliyor. Sık tekrarlanan sakatlıkların ardından oyuncunun artık form yakalaması mümkün değil. Mehmet Topal’ın ilerleyen yaşı da kararın olumsuz olmasında rol oynadı. Bunlarla beraber Douglas ile de bağlar kopuyor.

Beşiktaş Kadrosunda Kalacaklar

Beşiktaş kadrosu sil baştan yenilenecek olup Oğuzhan ve Güven Yalçın’la devam kararı çıktı. Yerli oyuncunun daha önemli olduğu gelecek dönemde yönetimin kararı da kesin. Bunun dışında Josef ve Atiba da takımda kalacak isimlerden. Bonservisi alınacak Can da daha fazla forma şansı bulacak.  Yeni sezonun başında ise Beşiktaş’ın başına yabancı teknik direktör gelecek. O güne kadar Önder Karaveli tek sorumlu olmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.