Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Malang Sarr İsmini Yedeğe Aldı

Yerli ya da yabancı fark etmez savunmaya iyi bir stoper arayan Beşiktaş’ta Malang Sarr adı öne çıktı. Artık son haftaya girilen transfer sezonunda mutlaka transfer istiyor. Sergen Yalçın’ın kaliteli bir savunma oyunu kurgusu adına tecrübeli isme ihtiyaç var. Buna yönelik çalışmalar yapan yönetim ise iki ismi gözüne kestirdi. Bunlardan birincisi Chelsea oyuncusu olan Malang Sarr olurken kulübüyle görüşme gerçekleşti.

Montero Gelmezse Hemen İmza Atacak

Malang Sarr hamlesinin ana hedefi ise Montero ile ilgili çıkacak son dakika pürüzleri. Halihazırda 22 yaşındaki İspanyol oyuncuyla anlaşma büyük ölçüde bitti. Oyuncunun gelmesi noktasında bir sıkıntı bulunmazken kiralık olarak bu sezonu kapatacak. Ancak olası bir fiyat yükseltme durumlarına karşı Siyah Beyazlılar önlem alıyor. Önceki transferlerde ağzı yanan Beşiktaş’ın bu açıdan görüştüğü isim ise belli oldu. Chelsea takımında forma giyme şansı bulunmayan Malang Sarr ile ilgili nabız yoklaması olumlu geçti. Geçen sezonu Porto’da geçiren oyuncunun Premier Lig’de oynaması pek mümkün gözükmüyor.

Sergen Yalçın Açıklamaları

Senegalli oyuncuyla ilgili Beşiktaş’ın teklifi de oldukça cazip geldi. Ancak Sergen Yalçın’ın katıldığı spor programında Montero’yu alacağız sözleri her şeyi bitirdi. Oyuncuyla ve kulübüyle anlaşmanın olduğu bilgisi geldi. Çok anormal bir durum olmaması halinde Beşiktaş Malang Sarr yerine Montero ile savunmayı sağlama alacak. Böylelikle stoper transferi de bitmiş olacak.

Francisco Montero Kimdir?

22 yaşındaki 1.85 boyundaki Francisco Montero Beşiktaş’ta olacak. Savunma oyuncusunun piyasa değeri 3.7 Milyon Euro olurken yakın bir zamanda açıklanacağı da gelen haberler arasında. Atletico Madrid çıkışlı olan genç stoper, kiralık olarak Deportivo takımında oynamıştı. Ardından 2020-21 sezonunu Beşiktaş’ta kiralık geçirirken adından söz ettirdi. 500 Bin Euro kiralama bedeliyle Süper Lig’de forma giydikten sonra şimdi ise transferi bitme aşamasına geldi. İhtiyaç olması durumunda sol bekte de görev alan Montero etkili sol ayağa sahip. Sergen Yalçın’ın istediği isimlerden olurken 13 maçta forma giydi.

Televizyon programında Sergen Yalçın’ın hedefledikleri oyuncu olarak söylediği tek isim de Montero oldu. Bununla beraber ilerleyen günlerde Rıdvan ve Utku ile ilgili de gelişmeler yaşanacak. Sol bek için Umut Meraş alınırken Rıdvan’ın Adana Demirspor’a gitme ihtimali var.

Kaynak/ Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.