Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Marcelo Piyangosunu Değerlendiriyor

Hala net bir savunma transferini bitiremeyen Beşiktaş Marcelo ile görüşecek. Geçen sezonu Sergen Yalçın önderliğinde rüya gibi bitiren Siyah Beyazlılar aynı başarıyı tekrarlamak istiyor. Birçok oyuncusuyla tekrar anlaşırken yıldızları da kadrosuna kattı. Birden fazla otorite tarafından en iyi kadroya sahip Süper Lig kulübü olarak gösterilirken son hamlesini de yapacak. Futbolcularla görüşmesine rağmen maaş ya da bonservis konularında anlaşmalar olmadı. Son olarak ise eski oyuncusu Marcelo ile temasa geçiyor.

Lyon Kadrodan Çıkardı

Fransa Ligue 1 takımlarından Lyon forması giyen Brezilyalı oyuncunun kadro dışı kalması sonrasında Beşiktaş harekete geçti. 34 yaşına girmesine rağmen formu beğeni alan sambacı için teklif hazırladı. Oyuncuyla çok uygun şartlarda anlaşmanın yapılması bekleniyor. Ancak yine de Marcelo ülkesinden gelen tekliflere öncelik tanıdı.

2017 yılında Lyon ile anlaşan Marcelo’nun iki yıllık daha sözleşmesi var. 3 Milyon Euro değere sahip savunma oyuncusu Beşiktaş ile yıldızını parlattı. Taraftarların sevdiği isimler arasında bulunan disiplinli oyuncu, efsanelerden oldu. 8 Milyon Euro’yu Beşiktaş’a kazandırarak transfer olması da yönetimi memnun etmişti.

Beşiktaş Marcelo Teklifi

34 yaşına giren Brezilyalı oyuncu, Lyon formasıyla bu sezon 2 karşılaşmaya çıktı. Ancak yeni bir yapılanma içerisinde olan Fransız kulüp, oyuncunun ilerlemiş yaşını düşünüyor. 2 yıl daha oynaması mümkün olmadığı için satış listesinde kendisine yer buldu. Stoper olarak hem havada hem yerden iyi bir savunma oyuncusu olduğu da kesin. 1.91 boya sahip deneyimli isim oyun kurma becerisine de sahip. Sergen Yalçın’ın da istediği tipte olurken 1 yıllık sözleşme önerme durumu var. Buna karşın oyuncunun en az 2 yıllık bir teklif beklediği de gelen haberler arasında.

Santos takımında futbola başlayan oyuncu, PSV ve Hannover takımlarında da oynadı. Beşiktaş Marcelo birlikteliği 2016 yılının ara transfer döneminde başladı. Ardından 2 Milyon Euro bedelle transferi gerçekleşirken Lyon’a gidene kadar iyi bir iz bıraktı. Sakatlık sorunu da bulunmayan ismin şu an ki raporları da kontrol altında. Halihazırda herhangi bir problem bulunmaması durumunda rotasyon oyuncusu olarak da Brezilyalı ile anlaşma olabilir.

Kaynak/ Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.