Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Ozan Kabak Hamlesiyle Şaşırtacak

Stopere yeni isim arayışlarına devam eden Beşiktaş Ozan Kabak için sorgulama yaptı. Süper Lig’e sıcak bakan ve hiçbir teklif almayan genç isimle anlaşma zemini var. Sergen Yalçın’ın listesindeki isimlerle görüşmeler gerçekleşmiş ama sonuçta anlaşma olmamıştı. Ayrıca yabancı kontenjan durumuyla ilgili sıkıntılarda mevcut. Son olarak Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamada en az 1 futbolcuyla daha anlaşacak. Maksimum bu sayı 3 olurken bunların yerli olma ihtimali yüksek. Kadroda hücum bölgesindeki yıldızlarla yabancı kontenjanını doldurdu Beşiktaş. Savunma için rotasyon olabilecek oyunların yanı sıra genç isimlerle de anlaşma niyetinde. Sol kanat için Umut Meraş alınırken şimdi de yeni hedef Ozan Kabak oldu.

Beşiktaş Ozan Kabak İlk Görüşmeleri

Oyuncunun Süper Lig’de oynamak istemesine üzerine Beşiktaş’ın teklifi gerçeğe dönüşüyor. Schalke 04 ile masada olan Kara Kartal, birçok avantaja sahip. Bundesliga 2’de mücadele edecek Alman Kulübü birçok yıldızla yolları ayırdı. Geçtiğimiz sezonu Liverpool’da kiralık geçiren Ozan Kabak ise Avrupa Ligleri kulüplerinden teklif alamadı. Sonrasında ise beklemeye  geçerken takımla çalışmalara katıldı. 21 yaşındaki oyuncunun yoluna ise Schalke ile devam etmek istemediği gelen haberler arasında. 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunması ise kulübün elini güçlendiriyor.

Avrupa Kulüpleri Ozan’ı Takibe Aldı

Bir başka iddiaya göre ise bazı Avrupa kulüpleri teklif yapmak için fırsat kolluyor. Bunların başında Torino gelirken Fransız Rennes ve Nice kulüpleri de ilgili. Ayrıca daha önce de oyuncuyla görüşme yapan Bayer Leverkusen de devreye girecek. Tekliflerle ilgili somut adım gelmesi durumunda süreçler başlayacak. Sonrasında ise bonservis pazarlıkları olacak. Halihazırda 25 Milyon Euro piyasa değerine sahip oyuncunun alınması çok daha kolay değil.

Beşiktaş Ozan Kabak İle Kiralık Anlaşacak

Sevilla ile ilgili de haberler gelmeye devam ederken Beşiktaş Ozan Kabak transferinde kiralama formülünü hazırladı. Çok yüksek bir bedelle oyuncunun transfer edilmesi söz konusu değil. Hiçbir şekilde bu ücrete yanaşmayan Siyah-Beyazlılar kiralık talebinde bulundu. Geçen sezon Liverpool gibi bir anlaşmayla transferi bitirmek istiyor. Ancak Schalke artık oyuncunun elden çıkması adına bonservisle verme niyetinde. Galatasaray altyapısından yetişen oyuncunun Süper Lig’e dönüp dönmeyeceği ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Kaynak/ Sporx  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.