Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Şenol Güneş İle İddiası

Süper Lig’de Trabzonspor’un başarılı gidişiyle birlikte üç büyükler zor günler geçirirken Beşiktaş Şenol Güneş ismini getirmek istiyor. Bu iddianın sahibi Şansal Büyüka olurken yaz döneminde gerçekleşecek.

Halihazırda Önder Hoca ile yola devam eden Beşiktaş, şampiyonluk iddiasından bir hayli uzak kaldı. Bununla birlikte Emirhan gibi genç isimleri çıkaran Önder Hoca, sezonu birinci isim olarak tamamlayacak. Bu dönemde genç isimlerin çıkarılması üzerine bir plan ortaya koydu. Bunun olması adına da çalışmalarını yaparken transferlerde yine buna yönelik olacak. Çok büyük isimlerle anlaşma yapılması da söz konusu değil. Bütçe konusunda da yeni sezonu düşünen Beşiktaş yönetimi, yeni bir yapılanmanın sinyalini verdi. Buna göre Beşiktaş Şenol Güneş yönetiminde bir kez daha yeniden yapılanma kararı aldı.

Beşiktaş Şenol Güneş Trafiğinde

Son olarak Milli Takım ile başarısız olan Şenol Güneş, Beşiktaş’ı iki sezon şampiyon yapmıştı. Şampiyonlar Ligi çerçevesinde kulübün en iyi dönemlerini yaşatan deneyimli ismin gelmeye sıcak baktığı da gelen haberler arasında. Bununla birlikte Bilic ismi için aceleci davranmaması da gelişmeleri doğruladı. Fenerbahçe’nin Bilic ismi için harekete geçmesinin ardından Beşiktaş, sessizliğini korudu.

Yeni Sezonda Şenol Güneş

Süper Lig’de ilk kez Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe aynı dönemde hocasız kaldı. Uzunca bir süredir teknik direktörü olmayan Fenerbahçe’nin Bilic isminde karar vermesi sonrasında gözler Beşiktaş’a çevrildi. Siyah Beyazlılar, bu altı aylık dönemi yeniden yapılanmaya hazırlıkla geçirecek. Şenol Güneş ise yaz döneminde gelecek. Sonrasına ise yapılan planlama çerçevesinde transferler başlayacak. Halihazırda takımda olan en az 10 oyuncuyla yolları ayıracak. Sonrasında ise hem yabancı hem de genç isimlere yönelik çalışmalar yapacak. Güneş’in şampiyonluk için gelmeye kabul etmesi de mali anlamda yönetimi zorlayacak. Ayrıca bütçe konusunda da anlaşılması da büyük bir seferberliği beraberinde getirecek.

Şansal Büyüka İddiası Ortaya Karıştırdı

Güneş’in şimdiden takım özelinde çalışmalara başladığı da gelen haberler arasında. Bayern Münih ile sezon ortasında anlaşan Pep Guardiola da takımın başına geçmeden önce bu yolu izlemişti. Uzunca bir planlama sonrasında takım yeni sezona hazır girmişti. Bir kez daha yazın başında transferlerin yapılmasıyla tam kadro olmak isteyen Şenol Güneş, Beşiktaş’ta yeni döneme hazır. Şansal Büyüka iddiasının doğru çıkacağından da son derece emin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.