Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Talisca ile Şampiyon Olacak

Lider Trabzonspor’un bir hayli arkasına düşen Beşiktaş Talisca ile yeniden anlaşmak üzere. İki sezon forma giydiği eski takımıyla ilgili olarak yıldız oyuncunun beklentisi var. Şampiyonlukta da büyük bir pay sahibi olan 27 yaşındaki oyuncuyla ilgili seçenekler masada. Halihazırda kulübü Al Nassr ile olan problemleri bir türlü çözülmedi. Bundan dolayı ara transfer döneminde Suudi Arabistan’dan ayrılmayı kafasına koydu. Şimdiden menajeri aracılığıyla tekliflere göz atan oyuncuyla ilgilenen kulüplerin sayısı ise az değil.

Beşiktaş Yönetimi Temkinli

Şu an için hala bir kulübün oyuncusu durumunda olmasından dolayı Beşiktaş yönetimi beklemeye geçti. Herhangi bir temas bulunmazken sözleşmenin feshini bekliyor. Olası bir fesih durumuyla boşa çıkacak oyuncuya talip olma ihtimali yüksek. Ancak yine de Siyah-Beyazlılar önünde engeller bulunuyor. Bunların başında ise maaş konusu geliyor ki bu hayati öneme sahip. Anderson Talisca transferinin yapılabilmesi için mutlak surette maaşta fedakarlık yapması gerekiyor.

Talisca Maaş İndirimi Yapar Mı?

Sergen Yalçın’ın olumlu olduğu transfer süreciyle ilgili olasılıklar bir hayli fazla. Hiçbir şekilde bonservis ödemeyecek olan Beşiktaş Talisca için bütçeyi zorlamaktan yana değil. Zaten takım kadrosunun iyi olduğu belirtilirken böyle bir transfer de gereksiz görülüyor. Ayrıca çok büyük maliyetlerle hedeflerin şaşmasına da sıcak bakmıyor. Yıllık 8 Milyon Euro kazanca sahip olan yıldız ismin transferinin gerçekleşmesi için indirim şart. İstanbul ekibi maksimum 3 Milyon Euro seviyesinde bir maaş ödemeyi düşünüyor. Bunun üzerindeki olasılıklarda kapı kapalı olacak.

Aboubakar Asla Olmaz

Her ne kadar geçen sezon takımı sırtlamış olsa da Larin performansı düşük not aldı. Ayrıca forvetlerin formsuz oluşu da canları sıkıyor. Bununla beraber Batshuayi yedeği olacak ismin aranması söz konusu. Öne çıkan Aboubakar ismi ise geçer not almadı. Kamerunlu golcü isimle ilgili yönetimin raporu olumsuz çıktı. Özellikle takımdan ayrılma süreciyle ilgili sıkıntıların yaşanması da bunda pay sahibi oldu. Bundan dolayı forvete farklı alternatifler gündeme gelecek. Ara transfer döneminde takviye için Beşiktaş, seçenekleri şimdiden azaltma yoluna gitti. Yönetim tarafından beğenilen ve olur verilen isimler Sergen Yalçın’a gidecek. Teknik heyet görüşüyle bu isimlerle müzakereler başlayacak.

Kaynak/ Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.