Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaş Yıldızları Gönderiyor! 3Lü Tasfiye

Sergen Yalçın yönetiminde kötü günler geçiren Beşiktaş yıldızları listeye koydu. Beklentileri sezon başından beri karşılamayan Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup ile yolları ayıracak. Devre arasında kendilerine takım bulmaları istenecek. Ayrıca bek N’Sakala da takımdan ayrılacak bir başka oyuncu.

Gökhan Töre ve Oğuzhan Şoku

Trabzonspor maçını da yenilgiyle kapatan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde de kötü performans gösteriyor. Halihazırda liderin 10 puan gerisinde olması da neşteri beraberinde getirdi. Sürpriz olarak yorumlanan son gelişmede ise transfer penceresine kapı açık hale geldi. Sergen Yalçın ve ekibinin yaptığı planlar doğrultusunda yeni isimlerin alınması kararı geldi. Bunun için ise forma giyecek durumda olmayan isimler gidecek. Bunların başında sakatlık problemleri yaşayan Gökhan Töre geliyor. 12 maçta forma giymesine karşın gol atma başarısı gösteremedi. Taktiksel anlayışın gerekliliklerini de yerine getiremedi. Ayrıca uzun yıllardır takımda olan bir dönemin kaptanı Oğuzhan da ile de ipler koptu.  Yalnızca 8 maça çıkabilen bir dönemin yıldızı Oğuzhan Özyakup için süre doldu. Yıllardır bir seviye yukarı çıkması beklenen oyuncunun sorunları geçmek bilmiyor. Daha fazla vakit kaybetmek istemeyen Beşiktaş’ta birçok yöneticinin de olumsuz görüşü var. Bundan dolayı skora katkısı olmayan orta saha oyuncusu artık Siyah-Beyazlı formayı giymeyecek.

Beşiktaş Yıldızları Ocakta Gönderiyor

Sol bek bölgesinde ise Rıdvan Yılmaz ilk sırada geliyor. Bununla beraber Umut Meraş da alternatif olarak kadroda kendisine yer buldu. Yabancı kuralının etkili olmasıyla yedeğe düşen Fabrice N’Sakala da artık kadroda olmayacak. Beşiktaş yıldızlarla yollarını ayırırken gitme ihtimali olan isimlerin sayısı ilerleyen günlerde artacak. Buna karşın transfer özelinde de maliyet hesapları şimdiden başladı. Özellikle orta saha için kaliteli bir ismin peşinde olduğu gelen haberler arasında.

Salih Uçan Kapıda

Yönetim ve Sergen Yalçın’ın ısrarla istediği Salih Uçan konusunda da kararsızlık söz konusu. Halihazırda istenen verim alınamayan oyuncuyla ilgili karar ilerleyen günlerde gelecek. Yalçın ise şu an itibariyle memnun değil. Sezon sonuna kadar kalsa da yaz döneminde oyuncunun gitme ihtimali yüksek. Ancak burada yerli oyuncu bulundurması gerektiği için temkinli davranacak.

Kaynak/ Spor Arena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.