Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Beşiktaşlı Yıldız Trabzonspor Pazarlığında

Süper Lig Ahmet Çalık sezonu maçında Giresunspor mücadelesinin hazırlıkları sürerken Beşiktaşlı yıldız Trabzonspor ile anlaşmaya yakın. Kulüplerin başkanlık düzeyinde yaptığı görüşmeler olumlu geçti. Mali anlamda büyük yüke sahip Beşiktaş yönetimi de kolaylık sözü verdi. Sonrasında Abdullah Avcı onayı da gelirken savunma takviyesi bu şekilde olacak.

Jean Kouassi ile transfer sezonuna giren Trabzonspor, Visca ve Puchacz ile adeta gövde gösterisi yaptı. Çok yüksek olmayan bedellerle oyuncuların alınmasında yönetim başarısı da etkili oldu. Bununla birlikte savunmada Hüseyin’in yetersizliği soru işaretlerini getiriyor. Çok daha deneyimli bir  ismin alınması için teknik heyet, sezon başından beri görüşlerini sundu.

Trabzonspor Savunmaya Vida Çakacak

Hem yerli hem de yabancı arayışlarını sürdüren Karadeniz ekibi, İstanbul ekibinde çözümü buldu. Beşiktaş’ın deneyimli ismi Vida ile anlaşma sağlanması halinde bu bölgeye transfer bitecek. Halihazırda Beşiktaş yönetimi de oyuncunun sözleşmesinin yenilenmeyeceğini bildirdi. Sezon sonunda ayrılacak oyuncunun maliyetinin yüksek olması sorunlar yaratıyor. Bundan dolayı önerilen Vida ile ilgili olarak 6 aylık kiralama teklifi geldi. Bizzat Çebi’nin Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu ile görüşmesi de durumun ciddiyetini gösteriyor. Son yıllarda performans düşüklüğü yaşasa da kalitesi yüksek olan Vida da transfere olumlu bakıyor. Lider Trabzonspor kadrosunda olabileceğini belirten defans oyuncusu, sezon sonuna kadar forma giyecek.

Trabzonspor Yönetimi Reddetti Mi?

Ağaoğlu’nun çeşitli yöneticilerle görüşerek Vida ile ilgili hareket etmeme kararı aldı. Teklifin reddedilmesi sonrasında neler olacağı merak konusu. Beşiktaş’ın elden çıkarma adına çok daha cazip teklif sunma ihtimali var. Bununla birlikte farklı Süper Lig kulüplerinin de transferle ilgili çalışması olabilir. Ancak şu an için Trabzonspor, savunma bölgesindeki diğer seçenekleriyle temas kurdu.

Domagoj Vida Kimdir?

32 yaşındaki deneyimli savunma oyuncusu Domagoj Vida, uzun yıllardır Beşiktaş forması giyiyor. Hırvat oyuncunun sözleşmesi Haziran ayında bitecek. İlk transferini Alman ekibi Bayern Leverkusen’e 2010 yılında yaptı. 2.4 Milyon Euro bedelle transfer olmasının sonrasında Dinamo Zagreb ve Kiev ekiplerinde oynadı. 2018 yılında Beşiktaş ile anlaşan Vida için bugüne dek 9 Milyon Euro bonservis ödemesi gerçekleşti. Piyasa değeri 3 Milyon Euro olan Hırvat savunma oyuncusu, 22 Süper Lig maçının 18 tanesinde görev aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.