Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Burak Elmas Operasyonları Sürüyor

Bir yandan hakemlerle mücadele kararı alan Galatasaray’da Başkan Burak Elmas Terim savaşında son perde sürüyor. Halihazırda kötü giden süreçleri sonlandırma adına Burak Elmas düğmeye bastı. Teknik heyetteki Necati Ateş ile beraber Selçuk İnan artık geri plana düştü. Bu ikiliye yönetimin güveni de sınırlı olacak.

Teknik Kadroya Elmas Müdahalesi

Bir süredir Terim’in yokluğunda dümene geçen teknik kadronun yenilenmesi çalışması da başladı. Ayrıca Sportif Direktör olarak görev yapan Şükrü Hanedar ile ilgili de tasarruf planı ortaya çıktı. Halihazırda futboldan sorumlu olup Terim’le diyalog halinde olan Hanedar artık daha pasif görevde kalacak. İdari Menajer pozisyonundaki Uğur Yıldız isminin de üzerini çizdi. Burak Elmas’ın arka arkaya verdiği flaş kararlarla söz sahibi olmayı amaçladığı gelen haberler arasında.

Burak Elmas Transfer Komitesi

Kötü dönemden geçen Galatasaray Futbol yapılanmasına da farklı isimler gelecek. Operasyonlarda artık bu iki yöneticinin yetkili olmaması kararı şok etkisi yarattı. Transfer süreçleri çok büyük önem taşırken buna dair planlamada hazır. Ortak bir ekibin kurulmasına karar verilirken hem yönetim hem de Terim’in istekleri belirleyici olacak. Buna karşın yine de Terim cephesinden gelen memnuniyetsiz söylemler sürüyor. İç çatışmaların sürmesi ve etkilerinin açığa çıkması rahatsızlık yarattı. Sonrasında ise mali konularla ilgili de problemler devam ediyor. Buna dair bilgi veren Burak Elmas, üç aylık bir plan ortaya koyarak maaşların ertelendiğini duyurdu. Bu sayede ise Terim’in istediği isimlerin alınması adına bir bütçe oluşturulacak.

Yıldızlara Teklifler Masaya Gelecek

Transfer özelinde kaynak adına ise gelen tekliflerin değerlendirilmesi söz konusu. Her ne kadar Terim istemese de tüm açık teklifler yönetime gelecek. Burada verilecek karar doğrultusunda satış durumları da olacak. Başta Marcao olmak üzere Kerem Aktürkoğlu ve Mustafa Mohamed öne çıkıyor. Bu isimlerle ilgili mutlaka birkaç teklif olması beklenirken şimdiden fiyat araştırılması yapılıyor.

Menajerlerin getirdiği bilgilere göre Marcao transferinde Napoli öne çıkıyor. Sonrasında olası bir teklif adına şimdiden kadro planlaması yapılması büyük önem taşıyor. Ardından bir sorun yaşanmaması adına uygun bütçeli stoper arayışları var. Ayrıca Kerem için de Marsilya, Monaco ve Lyon  Fransız üçlüsü takipte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.