Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Burak Elmas TFF Yöneticileriyle Tartıştı

Büyük olayların yaşandığı dev derbi gününde Galatasaray Başkanı Burak Elmas TFF yöneticileriyle tartışma yaşadı. Protokol tribününde yaşanan olaylarla ilgili gelişmeleri Nevzat Dindar aktardı. Çok ağır sözlerin duyulduğu anlaşılırken korumaların fiziksel gerilimi önlediği de gelen haberler arasında. Tartışmaya ilişkin olarak ise sonrasında ne gibi gelişmeler olacağı merak konusu.

Tartışmalar Çay İçerken Başladı

Fuaye kısmında ilk yarının bitmesiyle birlikte TFF yöneticileri çay içmeye başladı. Ali Düşmez ile beraber İsmail Erdem ve Nuri Akın sohbet ederken Burak Elmas geldi. Bu hakemi özel mi seçtiniz diye soran Elmas’ın gergin tavırları dikkat çekti. Cevap ise TFF yöneticisi Düşmez’den geldi. Görevlendirmelerin MHK tarafından yapıldığının altını çizdi. Atanmış MHK tarafından süreçlerin yönetildiğini söylerken hiçbir şekilde TFF karışmaz, dedi.

Bu Sistem Değişecek Sözleri

Bu tür hakemlerle sezonun bitmeyeceğini dile getiren Burak Elmas ise sistem değişecek, dedi. Sonrasında ise sessizlik sakinleşmeyi de beraberinde getirdi. Ancak sonrasında diğer TFF Yöneticisi olan Nuri Akın, Galatasaray Başkanı’na tepki gösterdi. Siz isteseniz de istemeseniz de bu sezonu bu hakemlerle bitireceğiz, demesiyle tansiyon yükseldi. Burak Elmas’ın beyfendiyi tanımadım, sözleri de gerginliği yükseltti.

Nuri Akın ile Gerilim

TFF Yöneticisi Akın’ın Burakcım diye hitap etmesi üzerine ise tartışma kavgaya döndü. Bilhassa Ben Galatasaray Başkanı’yım diyen Elmas, defolup gidip diyerek bağırmaya başladı. Gönderdiğiniz hakemle maçın içine ettiniz ve Türk Futbolunun da içine ettiniz, sözlerini birçok kişi de duydu.

Nuri Akın ile Burak Elmas’ın birbirlerine yaklaşarak fiziki temasta bulunması üzerine görevliler devreye girdi. Korumaların ayırmasına rağmen sözlü tartışmalar devam etti. Galatasaray’ın Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir de araya girerek katıldı. Başkan için söylenen yakışıksız ifadelerden dolayı haddinizi bilin, uyarısında bulundu.

TFF Yöneticisi Nuri Akın Kimdir?

Burak Elmas ile tartışma yaşayan ve kavga boyutuna kadar ilerleyen Nuri Akın kimdir sorusu akıllara geldi. Halihazırda TFF Yöneticisi olan Akın’ın aynı zamanda Galatasaray üyesi olduğu iddiaları vardı. Sonrasında bu iddiaların gerçek olduğu ortaya çıkarken Mustafa Cengiz ile yakınlığı dikkat çekti. TFF yönetim kurulu üyeliğine de Cengiz’in isteği üzerine girdiği gelen haberler arasında. Galatasaray’a yakın olan Nuri Akın’ın beni kayınpederine sor demesi de bundan kaynaklı bir başka durumdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.