Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Derbide Fenerbahçe Kadrosu! Mesut Yok

Şampiyonluk için kritik öneme sahip Galatasaray derbisine çıkacak Fenerbahçe kadrosu sürprizlerle dolu. Bir kez daha üçlü savunmaya dönen Pereira, savunma ağırlıklı oyunu tercih edecek. Tek hedefin üç puan olduğu maçla ilgili son kararları verdi. Kalede Berke Özer’in olması artık kesin gibi. Gribal enfeksiyonu nedeniyle sorun yaşayan genç kaleci, iki gün antrenmanlarda yer almadı. Bundan dolayı üçüncü kalecinin forma giyeceği haberleri geldi. Ancak Altay’ın sakatlığının devam ettiği Fenerbahçe’de Berke forma giyecek. Teknik heyeti sevindiren bu kararla birlikte bir kez daha üçlü savunma anlayışı olacak.

Orta Sahada Seçimler Yapıldı

Savunma hattında Tisserand ile birlikte Kim ve Szalai sorunsuz bir şekilde görev alacak. Oyuncuların form durumları da güven verirken takımın en sağlam yeri savunma hattı olacak. Ayrıca 3-4-1-2 taktiği antrenmanlarda denenirken orta alanda ise Sosa ile Zajc seçimi söz konusu. Halihazırda Osayi ve Mert Hakan’ın yeri garanti durumda. Ferdi de yine Galatasaray maçında oynayacak isimlerin başında geliyor. Dinamo açısından Zajc tercihi gelebileceği gibi oyun kurucu görevi adına Sosa da orta sahada olabilir. Bunun kararını yarın Pereira, ekibiyle görüştükten sonra verecek. Bununla birlikte İrfan Fenerbahçe kadrosu için kritik değerde. Rossi ve Berisha’nın hemen arkasında olacak yıldız ismin atakları organize etmesini planladı.

Galatasaray Maçında Mesut Özil Kulübede

Bu sezon yalnızca 8 karşılaşmada ilk 11’de görev alan yıldız futbolcu Mesut Özil ile ilgili olumsuz gelişmeler devam ediyor. Pereira’nın bir kez daha oyuncuyu yedekte tutma kararı alması canları sıktı. 4 gol ve 1 asistle sezonu geçiren Mesut da bu maçta neden kulübede olacağını anlam veremiyor.

Toplamda 13 maça çıkmasına rağmen eleştiri oklarının hedefi olan süper star, mutsuz olmaya devam ediyor. Son olarak Ali Koç’un sert eleştirilerine maruz kalması da ipleri kopardı. İlerleyen günlerde Fenerbahçe ile Mesut Özil beraberliğine dair şok edici gelişmelerin yaşanma ihtimali de hayli yüksek. Buna karşın Galatasaray’dan üç puan alınması için Pereira, tam yetkiye sahip. Sonrasında olumsuz bir durumda ise fatura, deneyimli çalıştırıcıya çıkacak.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.