Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Emre Belözoğlu Süper Lig’e Dönüyor

Üst üste aldığı yenilgilerin ardından Aykut Kocaman’ın istifa ettiği Medipol Başakşehir’de Emre Belözoğlu ismi öne çıktı. Son olarak Fatih Karagümrük maçında da etkisiz oyun ortaya koyan İstanbul temsilcisinde sabırlar taştı. 8 maçta 6 kez mağlup olunması sonrasında Kocaman açıklamalarda bulundu. Yönetime istifa kararını ileteceğinizi bizzat dile getirdi. Sonrasında ise görüşmeler yaşandı ve süreç sona erdi. Medipol Başakşehir yönetimi ise yeni teknik direktör arayışlarına başladı. Daha önce de oyuncuları olan Emre Belözoğlu ile görüşme yapılacağı gelen haberler arasında.

Emre İddiaları Havalarda Uçuştu

Son olarak Fenerbahçe’nin başında bulunan Emre Belözoğlu şampiyonluğun kaçmasının ardından yolunu ayırmıştı. Sivasspor maçının hayal kırıklığının ardından birçok iddia ortaya düştü. Önce İtalya’ya gideceği, sonra ise Şenol Güneş’in yardımcısı olacağı haberleri geldi. Ancak teklifleri reddetmesi sonucunda şu an için en uygun aday. Şenol Güneş’in ayrılık açıklamasında da genç teknik adamla ilgili ifadeleri olmuştu. Yardımcı olması adına tekifi kabul etmemesini anlamadığını kaydetti.

Medipol Başakşehir Hocası Emre Belözoğlu Olacak

Gerek Göksel Gümüşdağ ile çok yakın olması gerek kulüp için dinamikleri biliyor olması da tercihte etkili oldu. Abdullah Avcı döneminde de ağırlığa sahip olan genç ismin yakın zamanda açıklanması da bekleniyor. Halihazırda 15.sırada bulunan Medipol Başakşehir’in puanı ise 6. Küme düşmeme mücadelesinde geçen sezon son anda başarılı olan kulübün geleceği de merak ediliyor. İyi bir form yakalanmaması adına bir kabus yaşanma ihtimali yüksek. Bundan ötürü bir maceraya atılmak yerine takımı Emre Hoca’ya temsil etmede karar kıldı. Yönetimin ortak kararının bu olması da işleri kolaylaştırdı. Emre Belözoğlu’nun da gelen teklife sıcak baktığı öğrenildi. Şartların iyi olmasından ötürü de anlaşmanın kesinleştiği söylenebilir.

Süper Lig’den şampiyonluk yaşayan takımlar arasında bulunan Medipol Başakşehir, Avrupa kupalarında da tecrübeye sahip. En çok maç oynayan ekiplerden olup üst üste başarıları bulunuyor. Özellikle Abdullah Avcı döneminde iddialı olurken Okan Buruk ile de başarılar kazandı. Sonrasında ise düşüşe geçen takım yıldız isimlerin birçoğuyla yollarını ayırdı. Ocak ayı transfer döneminde bir kez daha transfer atağına kalkacak.

Kaynak/ Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.