Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Fatih Terim TFF Başkanı Oluyor

Fenerbahçe derbisi öncesi GS TV yayınında özel açıklamalarda bulunan Ümit Davala, Fatih Terim TFF Başkanı olmalı, dedi. Galatasaray kulübü için efsane isimlerden olan Davala, şok açıklamalar yaptı. Fenerbahçe derbi maçlarının her zaman için çok özel anlam taşıdığını dile getirdi. Bununla birlikte Terim’e özel parantez açan eski yardımcısı, TFF Başkanı olacağını iddia etti. Fatih Terim TFF Başkanı olmayı da istiyor. Böyle bir düşüncesi de hep var. Şartların doğru olması halinde ülke için yararlı olur, dedi.

Fatih Terim Başkanlık İstiyor

Daha önce Galatasaray Başkanlığı için de adı geçen Terim’in bu açıklamalara nasıl tepki vereceği ise merak konusu oldu. Dursun Özbek ve ünal Aysal dönemlerinde başkan adayı olması için teklifler gitmişti. Ancak saha içinde kalmayı tercih eden deneyimli çalıştırıcı, yönetime çıkmadı. Şimdi ise TFF Başkanlığı iddiaları gündeme geliyor. Birçok ismin bu konuda ısrarcı olduğu da gelen haberler arasında. Halihazırda yeni dönem seçim için çoklu aday durumu söz konusu. Nihat Özdemir’in eski Fenerbahçeli yönetici olması da neden olmasın sorusunu cevaplıyor. Uzun yıllar TFF Başkanlığı görevini yürüten bir diğer isim Yıldırım Demirören de Beşiktaş Başkanıydı. Şimdi ise sırada Galatasaraylı bir başkan var diyenlerin sayısı az değil. Terim’in ilerleyen seçim takviminde bu yönde çalışmalar yapması da bekleniyor.

Mohamed İle Halil Birlikte

Pazar günü Fenerbahçe ile kritik maça çıkacak Galatasaray’da ise Terim planları ortaya çıktı. Hücum hattı için Diagne, Mohamed ve Halil Dervişoğlu seçenekleri masada. Bir kez daha yine bir derbi maçında Terim’den şaşırtıcı hamle gelecek. Halihazırda Mısırlı yıldız oyuncunun öne çıktığı belirtilirken Diagne de ciddi aday. Ancak tekli seçenekten ziyade Mohamed ile Halil birlikte görev alacak.

Morutan Kulübede Başlayacak

Kiralık olarak takımda yer alan Halil Dervişoğlu, Milli maçlarda da değişmez isim oldu. Beklentilerin üstüne çıkması da 4 Milyon Dolar bonservis bedelinin ödenmesini beraberinde getirecek. Yeni bir sözleşme yapılarak oyuncunun kulüpte kalması sağlanacak. Bundan dolayı da morali yüksek olan Halil Dervişoğlu, Fenerbahçe maçında gol arayacak.  Tam olarak hazır olmayan Morutan yedek kulübesinde olacak. Bunun yerine ise Feghouli ve Keremli kanat formülü söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.