Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Fenerbahçe 250 Milyon TL Tazminat İstiyor

Antalyaspor karşısında son dakikalarda bulduğu gollerle maçı kazanan Fenerbahçe 250 Milyon tazminat açıklaması yaptı. Günün erken saatlerinde gelen açıklama herkesi şok etti. Söz konusu olay 3 Temmuz kumpasıyla ilgili olurken kayıp durumlarla ilgili de mesaj geldi. Söz konusu sezonda yaşanan olaylar nedeniyle Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi kesin olan Sarı Lacivertliler, TFF kararıyla gönderilmedi. Bunun neticesinde Türkiye’yi Trabzonspor temsil etti. Fenerbahçe’nin sonrasında haklı olduğu ortaya çıkarken kumpas kuranlarda ceza aldı.

Şampiyonlar Ligi Geliri Çöp Oldu

Şu an için ise Fenerbahçe, uğramış olduğu kayıplarla ilgili dava açtı. Doğrudan ilgili kişilerle ilgili hiçbir tazmin durumu olmadı. Bunun üzerine Fenerbahçe 250 Milyon TL tazminat davasıyla TFF önüne çıktı. Dava edilen Türkiye Futbol Federasyonu olurken aynı zamanda sürecin ilk adımı olarak ifade edildi. Fazla hak durumlarına ilişkin hakların saklı kalması ibaresi de dikkat çekiyor. Halihazırda çok daha yüksek bir tazminat kazanma durumunu elde tutuyor. Fenerbahçe’nin bu çıkışıyla ilgili neler olacağı ilerleyen günlerde belli olur.

Fenerbahçeli Yönetici Nihat Özdemir!

TFF Başkanı Nihat Özdemir, zamanında Fenerbahçe yöneticileri arasındaydı. Mağduriyet yaşanan kişilerden olup şu an için mağdur eden kurumun yöneticisi pozisyonunda. Bununla beraber Ali Koç da yine yönetici kadrosunda bulunuyordu. İkilinin bir araya gelerek çözüm bulmak için çaba göstereceği iddiaları var. Ancak son dönemlerde yaşanan gerginlikler orta yolun bulunmasını güç hale getiriyor. Özellikle Fenerbahçe’ye karşı olduğu iddia edilen politikaların devam etmesi de belirleyici oldu. Buna rağmen Ali Koç’un bu durumu masada çözmek yerine dava açarak mahkemelere taşıması da beklenmedik gelişme.

Fenerbahçe 250 Milyon TL Talebinde Bulundu

Kanarya 2 maçında da galip gelerek üst sıralara çıkarken davasını devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan tüm duruşmalara müdahil olan yöneticileri, adım adım izledi. Davaların sonrasında neler yaşandığı ortaya çıkmış ve Fenerbahçe, olayın peşinde olduğunu dile getirmişti. Şampiyon olmasına karşın Şampiyonlar Ligi’nde yer almaması sonrasında TFF’ye sert tepki göstermişti. Dönemin başkanı Aziz Yıldırım ise şu an muhalif koltuğunda oturuyor. Hapis yatan başkan olarak anılan Yıldırım’ın konuyla ilgili ilerleyen saatlerde açıklama yapması da mümkün. Zamanın planlamasına göre ise 100 Milyon Euro’nun üzerinde bir dava açma durumu vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.