Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Fenerbahçe Felipe Caicedo ve Balde’yi Takibe Aldı

Fenerbahçe Felipe Caicedo için rapor hazırlarken fiyat teklifi oldu. Son olarak Genoa’dan gelen teklifi reddetmesiyle Sarı Lacivertliler harekete geçti. Pereira’nın mutlaka gol atan bir  forvet isteği sürerken Ali Koç da artık almak istiyor. Gündeme gelen son iki isim ise Caicedo ve Keita Balde. Halihazırda bu sezon Lazio ana planında oyuncu yer almıyor. Bundan dolayı transfer tekliflerini bekleyen Caicedo yakın zamanda Roma’dan ayrılacak. 2017 yılından beri Lazio’da bulunan Caicedo’nun bir yıllık sözleşmesi var. 4 Milyon Euro piyasa değeri bulunurken kulüplerin anlaşma noktasında isteği var. Bundan dolayı yakın bir zamanda Fenerbahçe’nin talebiyle bu transfer gerçekleşebilir. Ekvador ile 68 maça çıkan yıldız golcü 22 kez topu ağlara bıraktı.

Fenerbahçe Caicedo Raporu Düzenliyor

32 yaşındaki oyuncunun sözleşme önerdiği kulüpleri geri çevirdiği gelen haberler arasında. Çok daha büyük bir kulübe gitme adına planları var. Ancak şu an için üst düzey bir kulüp bulunmuyor. İtalyan basını ise Fenerbahçe’nin Caicedo ismiyle ilgilendiğini yazdı. Şartlarını soran Fenerbahçe için Muriqi de referans oldu. Ayrıca oyuncunun Avrupa Ligi’nde oynamak adına bu teklife sıcak olduğu da gelen haberler arasında. Orta düzeydeki İtalyan kulüplerinden ziyade Fenerbahçe’ye gitme isteği ağır basıyor.  

Stepne Keita Balde

Halihazırda Sarı Lacivertliler transfer görüşmelerinde çift taraflı çalışıyor. Valencia ile iyi işler yapan Keita Balde’de takip edilenler arasında. Senegalli forvetin transferinde ise en büyük engel Watford oldu. Premier Lig takımının oyuncuyla görüşmede olduğu öğrenildi. 26 yaşına giren oyuncunun çok daha iyi bir alternatif olması da öne çıkarıyor. Fenerbahçe Caicedo yerine ilk önce Keita ile görüşmek isteme durumu var. Ancak şu an için herhangi bir temas yok. Buna karşın yine de golcü noktasında Kanarya elini hızlı tutmak istiyor. Zorlu bir Avrupa Ligi dönemine girecek olan temsilcimiz, 2 eylül gününe kadar listesini vermek zorunda. Aksi durumda transfer edilecek oyuncunun Avrupa maçlarında oynaması söz konusu olmayacak. Bundan ötürü bir haftalık süre zarfında mutlaka golcü ismini İstanbul’a getirmesi lazım.

Kaynak/ Fanatik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.