Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Fenerbahçe’de Bakambu Soru İşaretleri

Lyon ile Dembele konusunda pazarlıklar yaparken Fenerbahçe’de Bakambu transferi beklemede duruyor. Halihazırda hem menajeri hem de oyuncunun kendisi Fenerbahçe konusunda istekli. Şartlar çok daha uygun olurken birçok konuda da fikir birliği var. Ancak Kongolu oyuncunun mutlaka bonservis konusunu çözmesi gerekiyor. Bunun için Beijing ile görüşmeler sürse de ödemelerde problemler çıktı.

Oldukça yüksek bir bedelle Çin takımına transfer olduktan sonra iyi bir performans ortaya koyan Bakambu, alacaklarını tahsil edemedi. Ayrıca Çin’de yaşamanın zor olması ve ülke futbolunun gelişmemesi de ayrılık isteğini getirdi. Avrupa’ya dönmek için adım atan golcü isme Pereira sahip çıktı. Mutlaka forvetimde görmek isteyeceğim türden bir isim dediği Bakambu ile görüşmeler olumlu gitti. Ardından Çinli kulüple görüşmeleri yönetmesi için menajeri Barnett ile anlaşmaya vardı. Sürecin uzaması ise her iki tarafın da canını sıkmaya devam ediyor.

Bonserviste Çin Kulübü Sorun Çıkarıyor

Her ne kadar Fenerbahçe Bakambu transferi çözüme yakın olsa da Beijing Guoan kolay bırakma niyetinde değil. 2018 senesinde takıma katılan golcü isim için 40 Milyon Euro ödeme yapması da bu durumu beraberinde getiriyor. Eski Bursasporlu oyuncunun Villarreal’ den transferi de bir hayli zor olmuştu. Şimdi ise Bakambu soru işaretleriyle yakasını kurtarma derdinde. Ancak tek sorun da bu değil.

Bakambu Eksik Geliyor

Eğer bonservis konusu çözülürse menajeri Barnett ile beraber Bakambu İstanbul’a uçacak. Gol atan forvet istiyorum diyen Pereira için bu en sevindirici haber olacak. Fenerbahçe’de Bakambu ile ilgili soru işaretleri sonrasında da devam ediyor. Çünkü Çin Ligi Aralık ayına kadar tatilde. Şu an itibariyle Bakambu da tatil için Fransa’da bulunuyor. Hazırlık dönemi geçirmedi. Kondisyon açısından eksikliklere sahip olan oyuncunun Eylül ayında da Milli Takım’a gitmesi gerekiyor. Olası bir sözleşme durumunda hemen İstanbul’a gelip buradan direkt olarak ülkesine geçecek.

Milli Takıma Gidecek

1 Eylül Tanzanya ve sonrasında da 5 Eylül Benin maçlarında ülkesinde olacak. Bakambu’nun Süper Lig’in başladığı bu dönem içerisinde nasıl hazırlanacağı da büyük bir soru işareti. Çin’de 66 maça çıkarak 45 gol atan oyuncunun Türkiye’deki performansı ile ilgili soru işaretleri de oldukça fazla. Her ne kadar Bursaspor ile tecrübeye sahip olsa da tatil dönüşü hemen ilk on birde olabilmesi pek mümkün değil. Ancak diğer yandan Dembele için çok yüksek bonservis talepleri olması da Fenerbahçe’de Bakambu seslerini yükseltti. Yönetimde bu transferin daha kolay olacağını düşünmeye başladı. İspanya La Liga tecrübesine ise güven var. Buna karşın oyuncunun hazır olması için minimum 2 aya ihtiyaç olacak.

Kaynak/ Sporx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.