Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Fenerbahçe’de Yıldız Oyuncu İsyanlarda

Şok üstüne şok yaşayan Fenerbahçe’de yıldız oyuncu Pelkas sorunu yaşanıyor. Pereira ile sezon başından beri anlaşmazlık yaşayan isim, artık bardağı taşırdı. Bir türlü sistemle ilgili sorunlar aşılmazken oyuncunun izin istediği öğrenildi. Buna göre devre arasında oyuncuyla yolların ayrılacağı kesinleşti.

Ayrılık çanları daha önce Mesut Özil için gündeme gelmişti. İlgilenen kulüplerle görüşme kararı alan dev yıldızın ardından Yunanlı hücum oyuncusu da gitmek istiyor. Son olarak Konyaspor maçının daha ilk yarısında oyundan alınan Pelkas, tepkisini gösterdi. Ardından yeni sistem tartışmaları yükseldi. Pereira ise oyuncunun disiplinli olmadığını dile getirdi. Sisteme uymaması halinde asla oynamayacak sözleri de ortamı gerdi. Pelkas, bu şartlarda takımda olmayacağını iletti. Mutsuz olan oyuncunun talipleriyle görüşmeler yapılmasını istediği de bir başka iddia.

Pereira Kalırsa Yıldızlar Gidiyor

Oyuncuyla ilgili yapılan görüşmelerde Vitor Pereira ismi tek gündem maddesi oldu. Hocanın gitmesi durumunda içeride esen fırtına son bulacak. Ancak aksi durumda yıldızların gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yaz ayında 9 milyon Euro teklif yapılan Pelkas için Fenerbahçe çözüm arıyor. Halihazırda yıldız oyuncu için öyle bir teklifin gelmesi de söz konusu değil. Bu rakamı bile düşük bulan yöneticilerin nasıl bir teklifle karşılaşacağı da tahmin edilemiyor. Avrupa’da da silik bir görüntü çizen Sarı-Lacivertliler, sadece şampiyon olmaya kilitlenmiş durumda. Bundan dolayı yıldız ismin takımda olması büyük öneme sahip. Aksi durumda ise yeni transferler olacak.

Kaynak/ Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.