Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Flaş! Mesut Özil ABD Yolcusu İddiaları

Fenerbahçe’nin Süper Starı olan Mesut Özil ABD yolcusu iddiaları giderek güç kazanıyor. Sarı Lacivertliler şampiyonluk parolasıyla ilerleyen üçte üç yapmanın sevincini yaşıyor. Ancak içeride bazı sıkıntıların olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu durum. Vitor Pereira ile yıldızı bir türlü barışmayan Özil’in mutsuz olduğu gelen bilgiler arasında.

Mesut Özil İle Pereira Anlaşmazlığı Büyüyor

Her ne kadar Fenerbahçe sevgisi ve Ali Koç saygısı fazla olsa da bir MLS ihtimali de masada. Ancak bu durumun hemen olmayacağı da kesin gibi. İlerleyen günlerde olacaklara bakarak sonraki transfer sezonlarında sürpriz bir karar çıkabilir. Bunun en büyük nedeni ise Pereira’nın Mesut Özil’i sıradan oyuncu kabul etmesinden kaynaklanıyor. Yıldız statüsünde hiçbir oyuncu görmemesi de can sıkıyor. Bir kaptan olmaktan çok daha fazlası Mesut’un bu davranışlardan hoşlanmadığı da bir gerçek. Ayrıca devamlı ilk 11’de görev almaması da moralleri bozdu. Ne olursa olsun Mesut bu takımda oynar, anlayışı bulunmuyor. Portekizli çalıştırıcı, oyuncudan ziyade takım odaklı bir düşünceye sahip. Takım oyun planına göre hareket ederek oyuncu seçimleri yapıyor. Bazı yöneticiler de Mesut gibi düşünerek buna tepki gösterdi. Ancak şu an için Ali Koç, bu durumda sıkıntı görmüyor.

Mesut Özil ABD Planı Erken

Bazı maçlarda görev alabilir, bazı maçlarda ise yanımda oturabilirsin mesajını Pereira çok net bir şekilde iletti. Buna karşılık Mesut Özil ABD yolcusu iddialarına zemin hazırladı. Teknik patronun elini güçlendiren en önemli unsur ise fiziksel yetersizliği. Gerçekten de fizik anlamında Özil, hala hazır değil. Hamle oyuncusu olması bile zor olsa da yine de teknik yeterliliğiyle sahada olmayı hak ediyor diyenlerin sayısı da az değil.

Yıldız Golcü Transferinde Son Saatler

Son olarak gün içerisinde Fenerbahçe, Avrupa Ligi listesini vermek zorunda. Bununla ilgili planlar yapılırken forvet transferinde de artık saatler kaldı. Zanka sonrasında Dirar ile de yollar ayrılmak üzere. Sinan Gümüş’ün gitmesi de istenirken oyuncunun maaş konusunda direnci sürüyor. Ali Koç ise yabancı sorunu olmadığı için güçlü bir forveti getirme niyetinde. Ancak şu ana kadar net bir açıklama yok. Akşama kadar gelmemesi durumunda Avrupa maçlarında oyuncunun oynaması mümkün olmayacak. Yalnızca Süper Lig için bir golcü transferi yapılması da taraftarları memnun etmeyebilir.

Kaynak/ Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.