Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray 2000 Gençliğiyle 100 Milyon Euro Hedefliyor

Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray 2000 yılındaki başarının gelmesi adına aynı taktiği uygulamaya başladı. Burak Elmas’ın yönetici olduğu o döneme ait gençlik iksiri uygulamasına gitti. UEFA Kupası ile büyük başarı elde eden Sarı Kırmızılar, Avrupa’nın en büyükleri arasındaki yerini de almıştı. Zamanında Türk gençlerine forma şansı vererek elde edilen bu başarının tekrarlanması ilk hedef. Bu amaçla genç isimlerin transferlerine öncelik verdi. Sonrasında ise kadroya girmeleri sağlanırken Terim artık sahada gençleri görmek istediğini dile getirdi.

Yıldızı Parlayan Kerem Aktürkoğlu

Söz konusu Galatasaray 2000 gençliği projesinde ilk yıldız şüphesiz ki Kerem Aktürkoğlu oldu. 23 yaşına giren oyuncunun ortaya koyduğu oyun ve çaba takdir topladı. Avrupa maçlarında da etkili olurken şimdiden 2 gol attı. Hatayspor karşısında da asistiyle dikkat çekerken ilk on birin vazgeçilmezi oldu. Halihazırda Terim’in en güvendiği isimlerin de başında geliyor. Marcao ile yaşadığı olumsuz olayın ardında da taraftarların desteğini kazandı.

Berkan Kutlu’nun Performansı

Büyük bir başarıya ulaşarak 5 maçta forma şansını ilk 11’de bulan Berkan da Terim’in gençleri arasında yer alıyor. Teknik özellikleri konusunda potansiyele sahip orta saha oyuncusu yıldız adayı konumunda. Bir başka isim Barış Alper de son oyunda oyuna girerek kendisini gösterdi. Zorlu bu sezon boyunca Süper Lig maçlarında görev alması şaşırtıcı olmayacak.

Yabancı Transferlerinde de Genç Atağı

Savunmaya yapılan son transfer olan Victor Nelsson da Galatasaray  2000 ruhuyla açıklanıyor. Özellikle ilk maçtaki deneyimi ve özgüveni, kendisine hayran bıraktı. Muslera’nın da iyi bir savunmacı aldığımız için yönetime teşekkür ediyorum, mesajı kaliteyi gösteriyor. Ayrıca 22 yaşındaki oyuncunun potansiyeli de şüphesiz ki çok daha fazlasını vaat ediyor. Romanyalı Cicaldau ve Morutan isimleri de geleceğe yönelik transfer hamleleri oldu. Bu oyuncuların gelişmesi sonrasında Sarı Kırmızılar 100 Milyon Euro’ya kadar kazanç elde edebilir.

Özellikle Avrupa Ligi performanslarına göre oyuncuların piyasa değerleri katlanıyor. Avrupa’nın büyük liglerindeki üst düzey takımların bu oyuncuları izlediği de gelen haberler arasında. Orta saha ve hücum oyuncularının vereceği performansla hem başarı hem de ekonomik kazanç söz konusu.

Kaynak/ EnSonHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.