Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray 30 Milyon TL Kazanıyor

Söz konusu transfer gündeminde Galatasaray 30 Milyon TL kazanma ihtimali ortaya çıkardı. Hatayspor karşısında ikinci maçına çıkacak olan Galatasaray’da Fatih Terim Burak Elmas ile görüşme yaptı. Gençleştirme politikasını uygulayan deneyimli çalıştırıcı, yıldız isimler için ise yeni teklif önerdi. Buna göre sezon başında takımda istenmeyen futbolcularla ilgili değerlendirme oldu. Bir kez daha futbolcuların sözleşmede indirimi kabul etmesi halinde takımda kalmaları sağlanacak. Terim’in isteğine olumlu yanıt veren Galatasaray Başkanı da aynı görüşte. Hem Feghouli hem de Diagne için uygulanacak bu politikada maaşlarda indirim olacak. 2 Milyon Euro’nun altına düşecek olan yeni ödeme planları mali yükü hafifletecek. Transferlerin yapılmasına da olanak sağlayacak bu durumla iki yıldız da takımda kalacak. Böylelikle bir kez daha transfer arayışlarına da girilmeyecek.

Galatasaray 30 Milyon TL Hedefliyor

Sezon başı kampında iki ismin performansı da beğeni almıştı. Özellikle Mohamed’in formsuz olmasıyla formayı Diagne kapmış ve golleriyle takıma destek vermişti. Feghouli de yine iyiler arasında olurken Terim, iki ismi de yakın markaja aldı. Antrenmanlarda devamlı olarak bu iki isme uyarılar yaparak takımda kalacaksın, mesajını verdi. Galatasaray 30 Milyon TL için iki yıldızını ikna etme peşinde.

Galatasaray yönetimi ise yeni planını ortaya koydu. Buna göre Cezayirli yıldız Feghouli’nin sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Bu sözleşme yenileme süreçleriyle anlaşma 2024 yılına kadar gidecek. 1.9 Milyon Euro maaş önerisiyle yeni sözleşme için oyuncunun karşısına çıkacak. Diagne için ise 2023’te tamamlanacak sözleşmenin 2025 yılına dek yeniden düzenlenmesi söz konusu.

Diagne Teklife Soğuk

Halihazırda 4 Milyon Euro’ya yakın bir maaşa sahip Feghouli, teklif konusunda kararsız. Neredeyse yarı yarıya bir düşüş bulunurken bonusların kaldırılması da tepki çekti. Buna karşın üç yıl boyunca Galatasaray forması giyecek. Feghouli’nin bu anlaşmaya daha sıcak olduğu bilgisi alınırken Diagne ise kararsız. 2.4 Milyon Euro kazanan golcü isim için yeni öneri ise 1.4 Milyon Euro olacak. Oldukça yüksek bir indirim olması da can sıkıyor. Senegalli oyuncunun başta İngiltere olmak üzere çeşitli ülkelerden gelecek tekliflere kapısı açık. Premier Lig isteği her zaman bulunan oyuncunun sözleşme karşısında ne yapacağına dair ise fikir yok. Eğer Terim Burak Elmas görüşmesinden çıkan plan uygulanırsa Galatasaray 30 Milyon TL civarı bir tasarruf ortaya çıkacak.

Kaynak/ Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.