Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray Darius Olaru Atağında

Gedson Fernandes konusunda Benfica ile bir türlü anlaşamayan Galatasaray Darius Olaru ismini gündemine aldı. Bu sezon Romanya’dan birçok isimle temasa geçen Sarı-Kırmızılar son olarak orta sahada oynayan yıldızı istiyor. Terim’in Gedson gibi oyuncu lazım raporu sonrasında ilk hedef belli oldu. 23 yaşındaki genç ismin kulübüyle görüşmeler için aracılar devrede.

Halihazırda tüm planlarını şampiyon olmak için yapan Aslan artık transferi kapatma niyetinde. Savunma bölgesine yıldız transferler yaparken gidecek oyuncularda var. Bununla birlikte orta sahası ise oldukça kısıtlı. Taylan, Aytaç ve Berkan dışında alternatifi olmayan Terim’in mutlaka transfer istediği de gelen haberler arasında. Eski oyuncusu Gedson ile ilgili ise ilerleme yok. Her ne kadar oyuncu, Galatasaray’ı istese de Portekiz ekibi göndermeme kararı aldı. Sözleşmesinin sonuna kadar oyuncunun kadroda olacağı da bizzat Rui Costa tarafından açıklandı. Farklı kulüplerinde oyuncuyu istediği bilinirken transferle ilgili karar son güne karar belli olmaz. Özellikle Beşiktaş yönetiminde de Gedson isteği var. Ancak Galatasaray, tek bir oyuncuyu beklemekten vazgeçti. Alternatifler arasında ise Darius öne çıktı.

Darius Olaru Kimdir?

Israrla istenen Darius Olaru henüz 23 yaşında olurken 1.77 boyunda. Merkez orta saha oyuncusunun sözleşmesi 2024’de bitiyor. Bükreş ekibinde forma giyen Romanyalı için ise 3.50 Milyon Euro bonservis piyasası var. On numara oynama özelliği de bulunan Darius teknik özellikleriyle öne çıkıyor. Sağ ayağını etkili kullanan Romanyalı Milli Takım kariyerine de sahip. Bununla beraber halen takım kadrosunda yer alıyor. Kulübün etkili silahlarından olurken geleceğe dair de umut var.

Galatasaray Darius Olaru Kararını Verecek

Cicaldau ile Romanya piyasasına giren Galatasaray Darius Olaru transferiyle ilgili Terim’den gelecek haberi bekliyor. Onay vermesiyle transferin gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek. 600 bin Euro karşılığında Bükreş ile 2019 yılında anlaşan oyuncu, Gaz Metan altyapısında yetişti. Ancak maddi açıdan sorun olmamasına karşın kadro konusunda kararsızlık yarattı. Daha ofansif bir oyuncu olması rotasyon konusunda açığı giderecek. Buna karşın defansif noktada halen Galatasaray’ın eksiği bulunuyor. Terim’in daha geride oynayabilecek bir oyuncu tercihi de olabilir. Ayrıca yabancı kontenjanını da doldurmak istemiyor. Oyuncunun gelmesi için mutlaka birileri gönderilmeli.

Kaynak/ Fanatik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.