Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray Falcao Anlaşmasının Detayları

Büyük umutlarla transfer edilen yıldız golcüyle ilgili iddialar sürerken Galatasaray Falcao ile görüşmeye oturuyor. Yüksek maaşından ötürü hem Terim hem de yönetim oyuncuyla devam etmeme kararı aldı. Sonrasında ise Falcao’ya durum iletilirken gelen teklifleri değerlendirmeye başladı. Başta MLS kulüpleri olmak üzere Suudi Arabistan ve Çin’den gelen cazip talepler ise kabul görmedi. Oyuncunun maaşından daha düşük teklifleri reddetmesi gerginliği yükseltti. Kolombiyalı oyuncunun isteği ise maaşının tamamını verebilecek bir kulüp bulmak. Ancak iki aydır böyle bir şey mümkün olmadı.

Galatasaray Maaş Sorununu Çözüyor

Transfer döneminin bitmesine 15 günden az zaman kala Galatasaray Falcao arasında bir anlaşmanın olacağı gelen haberler arasında. Oyuncunun kiralık olarak bir takıma gideceği netlik kazandı. Ayrıca maaşının yarısını da Galatasaray ödemeye devam edecek. Hiçbir şekilde sözleşme feshine yanaşmayan oyuncudan ancak böyle kurtulacağını düşünen yönetim teklifi kabul etti. Yaklaşık 6 Milyon Euro civarında yıllık ücreti bulunuyor. Bu ücretin 3 Milyon Euro ödemesini Galatasaray yapacak. Bu sezonun ardından da sözleşmesi sona erecek.

Galatasaray Falcao Ayrılığı

Türkiye temsilcisi unvanına sahip Ahmet Bulut, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada oyuncunun Galatasaray’a bağlı olduğunu dile getirdi. Hiçbir şekilde başka kulübe gitmeyeceğinin altını çizdi. Sonrasında ise eşiyle birlikte poz veren 35 yaşındaki golcü, ayrılık vakti geldi mesajını paylaştı.

Fatih Terim’in kadroya almaması da artık forma giymeyeceğini gösterdi. Ancak yine de Galatasaray oyuncusu olarak kiralama formülünü kullanacak. Bu sayede alacaklarından taviz vermeyen ismin maaşı da ödenmiş olacak. Kolombiya basını bu iddiayı doğrularken golcü futbolcunun Türkiye kararı bitti, yorumları da yapıldı.

 

Galatasaray’da Falcao Çilesi Bitiyor Mu?

2022 yılına kadar sözleşmeye sahip olan Falcao’nun güncel değeri 2.2 Milyon Euro. Kolombiyalı oyuncuyla ilgilenen kulüplerin başında AL Sadd geliyor. Ayrıca Johor Darul Tazim ekibi de kiralık formülüne sıcak baktı. 2019-20 sezonunda bedelsiz Sarı Kırmızılı formayi giyen yıldız oyuncu, beklentilerin çok altında kaldı. Sakatlık problemleriyle uğraşırken Galatasaray Falcao transferinde deyim yerindeyse hayal kırıklığına uğradı. Kariyerinde toplamda 100 Milyon Euro’nun üzerinde bonservis kazandıran Radamel Falcao, Kolombiya adına 35 gol attı. Oyuncu, ailesiyle birlikte İstanbul’dan ayrılık hazırlıklarına başladı. Hafta sonuna kadar yeni takımı da belli olacak. Transfer süreci tamamlanarak Galatasaray’a veda edecek.

Kaynak/ Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.