Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray Kaan Ayhan İçin Devrede

Beşiktaş’ın uzun süredir görüşmeler yapmasına karşın Galatasaray Kaan Ayhan transferini bitiriyor. Kadro dışı konumundaki Marcao’nun yerine yerli oyuncuyu düşünen Fatih Terim, talimatı verdi. Brezilyalı savunmacının gitmesi kesinleşirken Sarı Kırmızılar teklifler arasından seçim yapacak. Şu ana dek en iyi teklif Rusya’dan geldi. Krasnodar 8 Milyon Euro vermeyi kabul ederken Brezilyalı oyuncunun gitme ihtimali de var. Ayrıca Napoli de 6 Milyon Euro karşılığında oyuncuya talip oldu. Bu gelişmelerin ardından Galatasaray, önce yeni ismi almaya çalışacak. Sonrasında oyuncunun gitmesine izin verecek.

Marcao Yerine Galatasaray Kaan Ayhan Transferinde

Her ne kadar süre kısalmaya devam etse de Galatasaray Kaan Ayhan ile anlaşmayı umuyor. Söz konusu oyuncuyla görüşmelerde herhangi bir aksilik yok. Sassusolo ise en az 6 Milyon Euro istediğini dile getirdi. Bundan dolayı Marcao transferinde Aslan 10 Milyon Euro gelir bekliyor. Bundan daha az miktara satışına izin vermeyecek. Oradan gelecek tutarın 6 Milyon Euro’luk kısmıyla Kaan Ayhan transferi gerçekleşecek. Galatasaray Kaan Ayhan ile savunma bölgesini tamamlayacak. Ekstra bir gelişme olmadığı sürece herhangi bir transferde yapmayacak.

Marcao Gitmek İstemiyor

8 maçlık cezası onanan ve kadro dışı durumu devam eden Marcao ise gitmek istemiyor. Halihazırda Terim ile görüştükten sonra tüm takım ve camiadan özür dilemişti. Sonrasında ise çalışmalarına tek başına devam ederken ailesiyle İstanbul’da mutlu olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Brezilyalı yıldız ismin satışı ise oldukça önemli. Çünkü gerekli kaynağın bulunması adına başka bir alternatif yok. Galatasaray’da yönetim de Marcao’nun bir gelir kapısı olduğunu belirtti. Buradan gelecek kazançla önemli giderlerin çoğunu karşılayacak.

Galatasaray’da Belirsizlik Hakim

Mali anlamda maaş yükünden kurtulmak adına da iyi olacak. Fatih Terim’in agresif tutumundan dolayı oyuncuyla ilgili kararı da olumsuz. Ancak yine de istenen bonservis rakamın gelmemesi durumunda takımda kalabilir. Şu an için Galatasaray’da Diagne ve Feghouli kaldı. Bunların yerine Emre Akbaba için gelen teklifleri de yönetim değerlendirmeye aldı. David Beckham ile Falcao için de görüşmeler sürüyor. Tüm bunlar büyük bir yoğunluk getirirken Avrupa Ligi grup kuraları da can sıktı.

Kaynak/ Sporx  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.