Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray Yıldız Avında! İrfan Can Hamlesi

Alınan kötü sonuçlarla Süper Lig’de zirveden uzaklaşan Galatasaray yıldız avı için harekete geçti. Ocak ayı içerisindeki transfer döneminde iki bölgeye takviye gelecek. Fatih Terim’in ilk isteği orta sahaya olurken aynı zamanda kaleci de aranıyor. Muslera’nın kötü performansı sezon başından beri süregeliyor. Uzun yıllardır takımın değişmezi olan Uruguaylı file bekçisinin alternatifi ise görüşmeler söz konusu.

6 Numara Adayları Belli

Savunma yönü güçlü bir orta saha transferi için çalışmaları hızlandıran Galatasaray’da maliyet hesapları var. Assunçao isminden beklenen alınamadığı için gönderilmesi kararı çıktı. Terim’in de istemediği genç isimle yollar ayrılıyor. Şu an için en güçlü aday ise Gedson Fernandes. Bir kez daha eski oyuncusunu isteyen Terim’in şartları zorlama mesajı geldi. Ayrıca Mohamed Elneny de yine listede olan bir başka isim. Bir dönem Beşiktaş’ta da görev alan orta saha oyuncusu ise nabız yoklama çalışmaları yakında başlayacak.

Muslera Yedeğe Çekiliyor

En fazla forma giyen yabancı oyuncu konumundaki Fernando Muslera için de alternatifler taranıyor. Galatasaray yönetiminin planları doğrultusunda uygun maliyetlere göre isimlere teklif gidecek. Beşiktaş derbisinde de hatalı bir gol yiyen Muslera, sezon başından beri beklentilerin altında kaldı. PSV maçlarıyla başlayan formsuzluğu halen devam ediyor. Ayrıca ilerlemiş yaşının da etkisiyle zorluk yaşıyor. Halihazırda uzun seyahatlerin yapılması ve devamlı oynamak zorunda kalması da formu düşürüyor. Terim’in yardımcıları tarafından çıkarılan plana göre en ağır şartlara sahip oyuncu konumunda. Bundan dolayı en az Muslera kadar güçlü bir ikinci kaleci alınması talimatı verdi İmparator. İsmail Çipe ve Fatih Öztürk’ün hiçbir şekilde yeterli olmadığı da açık. Muslera’nın bazı maçlarda dinlenmesini sağlayacak hatta yedekte oturmasını da mümkün kılacak kaleci transferi gelecek.

İrfan Can Galatasaray’a

Muslera için ilk alternatif ise geleceği de parlak olan İrfan Can Eğribayat. Daha önce de girişimlerde bulunmasına karşın anlaşmaya varamayan Galatasaray yıldız adayı için harekete geçti. Göztepe ile yapılacak görüşmelerde takas futbolcu teklifi de masada olacak. İkna için bonservis bedelinin de yükseltilmesi kararı alan Galatasaray yönetimi, bir hayli ısrarcı. Hem gitmeler hem de gelmeler olacak diyen Terim ise şimdiden ekiplerinin çalıştığının da altını çizdi.

Kaynak/ Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.