Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray’a Genç Yetenek! Andras Schafer Kimdir

Devre arası takviyelere ağırlık verecek olan Galatasaray, Andras Schafer ismi için bilgi toplamaya başladı. Teklif öncesinde son raporlar göz önüne alınırken teknik heyet olumlu karşıladı. Süper Lig’de şampiyonluk iddiasından uzaklaşan Terim, yeni jenerasyon oluşturma hedefinde. Bunun için geleceğe yatırım planlaması yapıyor. Devre arasında ilk isim ise Andras Shchafer oldu.

Genç Macar Oyuncu Onay Aldı

1999 doğumlu olan 1.80 boyundaki Macar oyuncu orta saha bölgesinde görev alıyor. Macaristan Milli Takım kariyeri de bulunurken henüz 22 yaşında olması da dikkatleri çekiyor. Merkez orta saha oyuncusunun dinamik oyun anlayışı da Terim’İ etkiledi. Ayrıca ön libero bölgesinde de görev alırken savunma yönü de bir hayli güçlü. Bununla birlikte İki ayağını da iyi derecede kullanabilen genç ismin piyasa değeri ise 1.6 Milyon Euro.

Andras Schafer Kimdir?

2020 yılında katıldığı Sırbistan’ın Dunajska Sreda takımının formasını giyiyor. 2024 yaz döneminde sözleşmesi bitecek oyuncuyla ilgilenen en ciddi kulüp ise Galatasaray oldu. Budapest çıkışlı oyuncunun genç yaşına karşın Serie A takımlarında oynaması da önemli bir başka durum. Başta Genoa olmak üzere Verona formalarını giydi. İlk 11 oyuncusu olan Andras Schafer Mili Takım seviyesinde de kendisini gösterdi. 2016 yılında Macaristan U18 ile kariyerine başladı. 2020 yılında ise ilk kez A Milli Takım seviyesinde görev aldı. Halihazırda 15 kez A Milli formayı giyen Macar oyuncu, 3 kez topu ağlarla buluşturdu.  

Galatasaray Takviyelere Başlıyor

Hızlı ve teknik becerileri konusunda gelişmeye açık olan oyuncuyla ilgili Galatasaray yönetimi teklif yapacak. Sırbistan ekibiyle görüşmeler söz konusu olup ilerleyen günlerde net bilgiler gelecek. Ayrıca transfer piyasasının giderek artması ve koşulların ağırlaşması da bu tip hamleleri mecburi kıldı. Mali anlamda da Sarı Kırmızılar için uygun bir seçenek olduğu aşikar. Bununla beraber oyuncunun gelme isteği de var. Bundan dolayı kısa süre içerisinde orta sahaya yeni bir isim isteyen Terim’in bu hamleyi talep etmesi de mümkün. Gedson Fernandes meselesinin yıllaradır devam etmesi d canları sıktı. Çok daha pratik bir çözüm arayışlarında olan Galatasaray, genç isimle kadrosunu kuvvetli hale getirme peşinde. Ancak yabancı kontenjanı sorunuyla ilgili de hamle gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.