Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Galatasaray’da İkinci Marcao Vakası

UEFA Avrupa Ligi maçında Randers karşısına çıkan Galatasaray’da ikinci Marcao vakası patlak verdi. Terim’i çileden çıkaran olayla ilgili artık yönetim devreye girdi. Danimarka’da seyircilerin önüne oynanan maç 1-1 sona erdi. Tur şansını İstanbul’a bırakan temsilcimizde sinirler gergin olmaya devam ediyor. Tek golün sahibi Kerem ile bu kez Luyindama birbirine girdi. Golden birkaç dakika öncesinde yaptığı hatalarla dikkat çeken Kerem’e savunmanın liderli Luyindama uyarılarda bulundu. Sert tepki göstermesine ise Terim kulübeden çıkarak bağırdı. Bundan dolayı Luyindama görev yerine dönerken sessizliğini korudu.

Kerem Aktürkoğlu ise oyun boyunca gerginliğini üstünden atamadı. Stresli günler geçiren genç isim, oyundan çıkarken de epey moralsizdi. Ağlamak üzere olduğunu gören Babel ve diğer arkadaşları ise destek olmaya çalıştı. Kulübeye geçen Kerem’in bir süre Fatih Terim’le konuşması da dikkat çekti.

Galatasaray’da Gruplaşma Endişesi

Halihazırda bu tür gerginlikler maç içerisine çok sık yaşanır. Terim’in de dile getirdiği gibi oyuncuların koşu tempolarından dolayı oksijen durumları bunu beraberinde getirir. Ancak bu olayların saha içerisinde kalıp kalmayacağı merak ediliyor. Yaşanan ikinci Marcao vakası acaba takımda gruplaşma var mı sorularını da akla getirdi. Savunmada uzun zamandır birlikte oynadığı arkadaşını koruma adına mı Luyindama bunu yaptı, bilinmez. Halihazırda Marcao ile Luyindama’nın saha dışında da dostluklar var. Bundan dolayı 8 maç ceza alan Brezilyalı dostu için Kerem ile arası bozuldu.

Terim İkinci Marcao Vakası Olmasına İzin Vermedi

Oyun içi atışmaları gören Terim’in anında müdahalesi bir skandalı daha önledi. Luyindama’nın el-kol hareketlerine karşı Kerem ise sessiz kaldı. Eğer kulübeden çıkarak oyuncusuna tepki göstermeseydi bir yakınlaşma sonucu skandal olması içten bile değildi. Deneyimli ismin disiplinle ilgili yeni kararlar alacağı da gelen haberler arasında. Bunun dışında oyun içerisinde tepkisiz kalan ve kondisyon sorunları yaşayan isimlerle özel görüşmeler masada. Birçok isimle yolları ayırma niyetinde olan teknik heyet, transferin son gününe kadar arayış içerisinde olacak. Her oyuncusundan mücadele bekleyen tecrübeli ismin birçok kişiden memnun olmadığı da ortada. Falcao, Feghouli, Babel, Arda’nın sonradan girdikten sonra da yaptıkları can sıktı.

Kaynak/ Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.