Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Herkesin Konuştuğu Fenerbahçe Transferi Kayıplarda

Son yılların yetiştirdiği önemli yıldız adaylarından olan Burak Kapacak, Fenerbahçe transferi ile adeta kayıplara karıştı. Bursaspor’da kendisini gösteren genç isim, Avrupa kulüplerinin dikkatini de çekmişti. Halihazırda yakın arkadaşı Ali Akman transfer yaparak Burak ise Sarı-Lacivertli kulübü seçti. 1.5 Milyon Euro karşılığında alınan oyuncudan hem yönetim hem de taraftarlar büyük memnuniyet duydu. Umutların yeşerdiği Fenerbahçe altyapısı için önemli bir kazanım oldu. Ancak şu ana dek bir dakika bile süre alamaması da eleştirileri beraberinde getirdi. Vitor Pereira ile yıldızı barışmayan oyuncunun denenmesi bardağı taşırdı. 21 yaşındaki genç isim Burak Kapacak Fenerbahçe formasıyla tanışamadı.

Burak Kapacak Kimdir?

21 yaşındaki oyuncunun piyasa değeri 1.9 Milyon Euro. 2026 yılına dek Fenerbahçe kulübüyle sözleşmesi bulunurken 1.80 boyunda. Sol kanat ana mevki olurken forvet hattında da oynayabilme özelliği var. Bursaspor altyapısında yetişen oyuncunun çalım özelliği ve bitiriciliği yüksek. Şu ana dek Süper Lig’de Fenerbahçe forması giymedi.

Avrupa Kadrosunda Yok, Ligde Yok

Avrupa Ligi grup maçları için kadroya giremedi. Bu normal görünse de yine de Burak Kapacak için yeni bir başlangıç olabilirdi. Sonrasında Süper Lig için ise lisansı çok geç halledildi. Son olarak 3 Kim günü oynanan Kasımpaşa mücadelesinde Fenerbahçe transferi Burak Kapacak takımla birlikteydi. Sonrasındaki bir aylık süreçte ise kamp kadrosuna bile giremedi. Hiçbir sakatlığı bulunmayan oyuncunun birçok farklı alternatif bölgede oynaması da söz konusu. Sağ ve sol açık pozisyonlarında oynayabilmesinin yanı sıra bek olarak da görev yapıyor. Özellikle üçlü savunmanın olduğu Fenerbahçe geri hattında önemli bir etki yapabilirdi. Çok yönlü oyununun 3lü sistemde şans bulması ise Pereira için zor. Bundan ötürü de Burak Kapacak geldiği günden beri forma giymenin beklentisi içerisinde.

Fenerbahçe Transferi İçin Avrupa Kapıları Açık

Son 2 yıl Bursaspor’da 11 oynayan geç ismin transferiyle ilgili de gelişmeler yaşandı. Bununla beraber başta Fransız Bordeaux olmak üzere çeşitli kulüpler ilgileniyor. Yönetimin gönderme durumuna karşı da hazırlıklar var. Sezon başında yaz döneminde anlaşma söz konusu oldu. Bursaspor ile Fransız takımı anlaşmış ve Burak Kapacak için görüşmeler başlamıştı. Sonrasında Fenerbahçe’nin yüksek ücretle devreye girmesiyle oyuncu, Türkiye’de kaldı. Fransa Ligue 1 maçlarında oynama şansı yakalayabilecek oyuncunun Türkiye Kupası için kadroda olması bekleniyor. Geleceği tartışma konusu olan Pereira özelinde yapılan eleştirilerden bir tanesi de Burak Kapacak oldu. Sakatlıkların devam ettiği zorlu günlerde dahi oyuncunun neden tercih edilmediği büyük bir soru işareti.

Kaynak/ Sporx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.