Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

İkinci Ali Koç Vakası: Burak Elmas

İki ezeli rakibin kaderlerinin aynı olması ikinci Ali Koç vakası olarak Burak Elmas yorumlarının yapılmasını kaçınılmaz kıldı. Damat unvanıyla bilinen Elmas’ın adaylığı özellikle genç cephede sevinçle karşılandı. Ali Koç misali yenilikler getireceğine herkesi inandırdı. Gönül verenler ve Terim sevgisine sahip kişilerin oylarıyla başkan oldu. Sonrasında ise yapılanların beklentilerini karşılamadığı kısa zamanda ortaya çıktı.

Burak Elmas’ın içimizde hainler var, dışarıya bilgi sızıyor söylemleri bitmek bilmiyor. Tıpkı Aykut Kocaman dönemindeki Ali Koç misali açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Hatayspor maçı üzerinden anlattıkları ise şok etkisi yarattı. Söyledikleri değil, söyleyemedikleri ise çok daha konuşulur cinsten bana kalırsa.

Fatih Terim Desteğiyle Başkan Oldu

Bir kulübün başkanı olarak çıkıp bu tarz ifadeler kullandığınızda sorumluluk da size aittir. Galatasaray içerisinden dışarıya çıkan tüm unsurlardan sorumlu olduğunu unutmak görevi yapmamaktır. Halihazırda Elmas ile Terim arasındaki rekabetin farklı boyutlarda devam etmesi de güç savaşını gösteriyor. Terim ve ekibinin Florya üzerinden suçlanması şaşırtıcı değil. Terim’in tek yetkili olması, forma satışlarına dahi karışması, yönetimdeki isimlerle kavga etmesi de şok edici değil. Çünkü tüm bunlara kapı aralayan hep Galatasaray yönetimleri oldu şüphesiz. Fatih Terim ile yola devam edeceğiz diyerek oy almayı beklerseniz bu gayet doğaldır. Terim’in desteğiyle koltuğa oturan Burak Elmas için yolu sonu gelir mi? Emin değilim. Ancak gidilen yolun yanlış olduğu açıktır.

Burak Elmas Seçimleri

Aykut Kocaman sonrasında Ersun Yanal’ı getiren ve sonrasında Pereira derken İsmail Kartal ile anlaşan yönetim sürüyor. Burak Elmas da ikinci Ali Koç vakası gibi adeta taklitle sürdürüyor durumu. Önce hakem ve TFF savaşı başlatmasıyla benzerlik sağladı. Ardından içeriden sızıntı var diyerek düşman algısı yarattı. Aynısını Ali Koç da yaparak bazı futbolcuları ve teknik heyetten kişileri suçlamıştı. Sonrasında ise olaylar bir anda kapatıldı ve sakinlik sağlandı. Ayrıca Burak Elmas, yabancı tercihleri ve yeniden yapılanma süreçleriyle de Koç ile eşsiz bir benzerliğe ulaştı. Genç oyuncuların alınması, vizyon sahibi bir anlayış ortaya konması da çok yabancı değil. Tüm bunların sonunda Elmas da kendi Aziz Yıldırım’ını beklemeye başlayacak gibi. Ancak böyle bir durumun olmayacak olması da neler olacağını merak ettiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.