Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

İşte Fenerbahçe Gönderilecekler Listesi

Bir kez daha şampiyonluk parolasıyla başlanan sezonda hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe gönderilecekler listesi oluşturdu. Taraftarların istifasını istediği Ali Koç yönetimi, yeniden transfer çalışmalarına başladı. Teknik direktörü olmadan yoluna devam eden Sarı Lacivertliler, önemli isimlerini gönderme niyetinde. Kadro güçlendirme planı doğrultusunda ise Ocak ayı ortasına gelemden transferleri yapmak istiyor.

Savunmanın Yıldızı Bundesliga Yolcusu

Gidecekler listesinin başında Meyer ve Rossi gelirken Sosa, Gustavo ve Tisserand ile de yollar ayrılabilir. Bu isimlerinde talibi olması durumunda gitmesinde kolaylık sağlayacak. Ayrıca takım içinde en yüksek maaş alan oyunculardan olan Marcel Tisserand için ilk hamle geldi. 29 yaşında olan savunma oyuncusunun Alman ekipleriyle görüşmesi söz konusu. 18 maçta görev alan oyuncunun ikinci yarıda Bundesliga takımında forma giymesi yüksek ihtimal.

Gustavo Ülkesine Geri Dönüyor

4 Milyon Euro üzerinde maaşıyla dikkat çeken Luiz Gustavo da Fenerbahçe gönderilecekler listesi içinde bulunuyor. Halihazırda Brezilya’da kulüplerin talip olması sonrasında 34 yaşındaki ismin de gitmesi için Fenerbahçe beklenti içerisinde.  

Fenerbahçe Gönderilecekler Listesi Belli

Sık sakatlık yaşadığı için kadroda istikrarlı olmayan Sosa ile ilgili de transfer durumu var. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek 36 yaşındaki isimle yeniden bir anlaşma olmayacak. Yüksek maaşlı oyuncunun ara transfer döneminde takım bulması da en büyük hedefler arasında yer alıyor. Ayrıca yabancı kontenjanın boşalması adına Max Meyer ismi de gönderilecekler listesine alındı. 10 kez Sarı Lacivertli formayı giyen 26 yaşındaki oyuncuyu yönetim beğenmedi. Yeni gelecek teknik heyet kadrosunun kararı doğrultusunda takımda kalma durumu ise var. Bununla beraber Diego Rossi ile ilgili de sezon sonunda ayrılma durumu kesinlik kazandı. Hiçbir şekilde devam etmeyecek olan Fenerbahçe yönetimi, farklı alternatifleri radarına aldı.

Hocasız Fenerbahçe Transfer Yapacak

Olası bu transfer durumlarının bitmesi için iki haftalık süreç çok önemli. Sonrasında ise Fenerbahçe, ara transferde kadrosuna yeni isimleri dahil edecek. Bunlarla ilgili çalışmalar ise yönetim-transfer komitesi iş birliğinde gerçekleşiyor. Ancak yine de teknik direktör belirsizliği eleştirileri beraberinde getirdi. Daha önce de Ali Koç’un uzun bir süre takımı hocasız bırakması da profesyonel dışı davranış yorumlarının yapılmasına zemin hazırladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.