Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

İşte Galatasaray Zirvesi Sonuçları! Dieng Gelsin

Burak Elmas ile Terim’in buluştuğu Galatasaray zirvesi sonuçları ortaya çıktı. Gelen haberlere göre ikilinin arasında sorun bulunmazken yeni kadro vizyonu çalışmaları da devam edecek. Takımla ilgili son durumlar masaya gelirken puan farkının kapanma ihtimali de yüksek. 9 puanın dert olmadığını dile getiren Terim, performans göstereceklerinin altını çizdi. Başkan Burak Elmas ise uzun bir sürecin olduğunu vurguladı. Hiçbir şekilde panik yapılmamasını istedi.

Büyük Kadro Vizyonu Projesi

Söz konusu kadro yapılanmasıyla ilgili detaylarda ortaya çıktı. Elmas’ın Galatasaray için şans ve fırsat olarak gördüğü projenin devamı gelecek. Bu yolda emin adımlarla ilerleme mesajı geldi. Gençleştirme özelinde devam edecek olan Galatasaray, Rumen oyunculardan da memnun. Takviyeler konuşulurken Terim’den net isteklerde geldi. Mutlak surette 6 numaraya iyi bir isim isteyen deneyimli çalıştırıcı, adaylarını da sıraladı. Halihazırda orta saha eksikliği var olurken ikinci yarıda burada sorun istemiyor. Ancak maliyet durumlarına göre de yönetim hesaplar yapacak.

Orta saha için en güçlü aday ise Aliou Dieng olurken oyuncuyla ilgili araştırmalar sürüyor. Teklifin 6 Milyon Euro seviyesine çıkarılması söz konusu olacak. Ayrıca El Ahli ile anlaşma yaz döneminde olmamıştı. Bundan dolayı çok daha farklı maddelerle de kulübün kapısını çalacak. Sarı-Kırmızılılar Malili ismin alınması adına birçok alternatif yol hazırladı. 2026 senesine kadar sözleşmesi bulunması ise en büyük dezavantaj. Ancak buna rağmen oyuncunun ısrarlı istenmesi var. Taksitli şekilde bonservis ödemesi yıllara bölünecek.

Aliou Dieng Kimdir?

24 yaşındaki Aliou Dieng Malili orta saha oyuncusu. 2 Milyon Euro piyasa değerine sahip oyuncunun takımı ise El Ahly. Halihazırda takımın en iyileri arasında bulunan 1.84 boyundaki oyuncu için yüksek bonservis talebi var. Mısır ekibine 1.1 Milyon Euro bedelle imzayı 2019 yılında attı. Ön libero bölgesinde oynayan Aliou Dieng Galatasaray’ın listesinde başı çekiyor.

Kaleye İrfan Can Geçecek

Kaleci takviyesi noktasında da Elmas ile Terim aynı görüşte. Bununla beraber ilk aday İrfan Can Eğribayat olurken 23 yaşındaki isim konusunda mutabakat var. Maksimum bonservis için ise 3 Milyon Euro hesabı masada. Fatih Terim’in Muslera sonrasında kaleyi alacak isim olarak da İrfan’ı düşündüğü gelen haberler arasında. Göztepe ise çok daha yüksek bir kazanç sağlama peşinde.

Babel Gönderiliyor, Feghouli Bekliyor

Ryan Babel ile yeni bir sözleşme yapılmaması konusunda da yönetimle anlaşma sağlayan Terim, Feghouli konusunda istekli. Oyuncunun kararına göre hareket edecek Galatasaray. 1.8 Milyon Euro maaş kabul ederse devam etme kararı geldi. Taylan konusunda da satışına olumlu rapor veren Terim, kazançlar olmalı, dedi.

Kaynak/ Sporx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.