Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Kartal Toni Lato İçin Onay Verdi

6 aylık dönem için gelen İsmail Kartal transferleri için Fenerbahçe, bu hafta harekete geçerken ilk aday Toni Lato. Rakiplerin hızlı bir şekilde girdiği piyasada fırsat kollayan Sarı Lacivertliler, sol bek için hamle yaptı. Halihazırda Novak bölgenin tek ismi olurken alternatifi bulunmuyor. Bundan dolayı mutlak surette yedek bir sol bek transferi isteyen Kartal’ın isteği gerçek oluyor.

Sol Bek Transferi Lato

Yıldız isimle bu bölgeyi takviye edecek Fenerbahçe’de transferlerin gelecek sezon düşünülerek yapıldığı da gelen haberler arasında. Bu süreçle ilgili Löw ve ekinini bilgisinin olup olmadığı ise net değil. Ancak Ali Koç yönetimi, taraftarların güvenini tekrar alma adına büyük bir bütçe oluşturdu. Hem ara transferde hem de yaz döneminde önemli isimlerin takıma dahil edilmesi söz konusu. Yeniden canlandırma adına ise ocak ayını boş geçmeyecek. Bu doğrultuda yapılan ilk transfer hamlesi ise Toni Lato oldu. İspanyol kulübü Valencia da oynayan Lato için kiralık süreç söz konusu olacak.

İsmail Kartal Transferleri Yapacak

İlk raporu olumlu olan Lato için teknik heyette oldukça istekli. İsmail Kartal transferleri onaylarsa hızlı bir değişim gerçekleşecek. Özellikle bekler üzerinden oyun kuracak olan Kartal, alternatifli yapılanmaya ihtiyaç duyuyor. Sağ bek için Nazım Sangare bulunurken hem Ferdi hem de Osayi Samuel oynayacak. Bu üçlünün dönüşümü de yeni teknik patronun istekleri çerçevesinde olacak. Ancak solda yalnızca Novak olması ilk transferin buraya yapılmasını mecburi kıldı. Gerekirse bonservis ödenmesi konusunda da Ali Koç yönetimi cömert davranacak.  

Toni Lato Kimdir?

24 yaşındaki 1.71 boyundaki İspanyol oyuncu, futbola Valencia altyapısında başladı. Mestalla, Valencia, PSV, Osasuna kulüplerinde forma giyerken kiralık süreçleri bir hayli uzun oldu. Bu sezon yalnızca 6 lig maçında forma giyerken piyasa değeri ise 2.5 Milyon Euro. Sol bek için iyi bir alternatif olan Toni Lato İsmail Kartal transferleri içerisinde ilk aday konumunda. Sol ayaklı oyuncunun 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Ancak Valencia kulübü de oyuncunun gitmesi yönünde karar aldı. Bununla birlikte Fenerbahçe en iddialı ekip olurken son kararı Kartal verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.