Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Kerem Aktürkoğlu Transfer Görüşmelerinde

Bu sezonun en büyük çıkış yapan yerli oyuncusu konumundaki Kerem Aktürkoğlu transfer hedefleri arasına girmeyi başardı. Kısa zaman diliminde Terim’in şans vermesiyle kendisini gösterdi. Galatasaray’ın değişmez ismi haline gelirken Avrupa maçlarında da yaptıklarıyla adından söz ettiriyor. Halihazırda 23 maçta 6 gollük bir performansa ulaşan kanat oyuncusunun peşinde önemli kulüpler bulunuyor. Galatasaray’ın takımda tutma amacında olduğu yıldız adayıyla ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor.

Avrupa Kulüpleri Yakın Takipte

Fransa Ligi ekiplerinden hem Lille hem de Lyon’un Marsilya maçında Kerem’i izleyeceği gelen haberler arasında. Bununla birlikte Atalanta ve Roma kulüpleri de oyuncuyla ilgili raporlar hazırlanmasını talep ediyor. Bu amaçla scout çalışmaları yapılırken transfer durumuna da gelecek. İspanya’nın köklü ekiplerinden Valencia da Kerem Aktürkoğlu transfer haberlerine dahil oldu. Özellikle kulüpte Türk oyunculara vermiş ekiplerin çok daha cesur kararlar alması da söz konusu. Doğrudan transfer harekatı yapacakların başında ise Bundesliga ekipleri geliyor.

Almanlar Kerem Aktürkoğlu Transfer Hazırlığında

En güçlü adaylar ise Stuttgart ve Wolfsburg olarak öne çıktı. Ozan Kabak transferiyle de Galatasaray’la bağ kuran Alman ekibi, bir kez daha İstanbul’a gelecek. Stuttgart teknik heyetinin olumlu raporları aldığı bilgisi de geldi. Ayrıca Frankfurt da yine geleceğe yönelik bir transfer hamlesi olarak planlarını yapıyor. Ne kadarlık bir bonservis söz konusu olacağı bilinmiyor. Ancak yine de yüklü bir kazanç kapısı olacak Galatasaray için.

Galatasaray Kerem Aktürkoğlu Önlemi Alacak

Bu sezonu Kerem ile geçirme planlarını yapan Galatasaray ise tok satıcı konumunda. Daha çok erken olduğunu düşünerek tekliflerin reddedilmesi söz konusu. İlerleyen yıllarda çok daha yüksek bedellerle satışının olmasını bekliyor. Bu doğrultuda da yapılacak yeni sözleşmede yüklü bir serbest kalma bedeli olacak. Her daim Galatasaray’a bağlılığını dile getiren Kerem Aktürkoğlu transfer süreciyle ilgilenmiyor. Fatih Terim’in direktifleri doğrultusunda daha iyisini yapmaya çalıştığını kaydetti.

Kerem Aktürkoğlu Kimdir?

23 yaşındaki sol kanat oyuncusu Kerem Aktürkoğlu, 2020 yılındaki çıkışıyla beraber Galatasaray forması giyiyor. Halihazırda piyasa değeri 6 Milyon Euro olurken sözleşme bitişi tarihi ise 2024. 1.73 boyundaki hızlı oyuncunun hem Galatasaray hem de Milli takım formalarıyla golleri bulunuyor. Güncel transfer söylentilerinde Galatasaray’da kalma ihtimali ağır basıyor. Buna karşın en güçlü aday ise Roma. Ayrıca Lyon forması giyme ihtimali de oldukça yüksek. 24 Erzincanspor’dan Terim’in isteği üzerine Galatasaray’a geldi. Öncesinde Gölcükspor’da kariyerine başlarken Başakşehir altyapısında da forma giydi.

Kaynak/ Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.