Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Krizler Sonrasında Mesut Özil Ayrılıyor! Perde Arkası

Süper Lig’de iki maçtır galibiyete hasret kalan Fenerbahçe’de Mesut Özil krizi giderek büyüyor. Vitor Pereira ile geçtiğimiz günlerde sorun yaşadıktan sonra problem olmadığı iddia edilmişti. Antrenman görüntüleri basına servis edilen Özil hakkında ise iddialar durmak bilmiyor. Son olarak oyundan çıktıktan sonra su şişesini yere atarak tepki gösteren yıldız oyuncu için artık yolun sonu geliyor. İddiaya göre Ocak transfer döneminde takımla yollarını ayıracak.

Konyaspor Maçında Yok

Bugün oynanacak Konyaspor kamp kadrosunda da Mesut Özil alınmadı. Antrenmanlara çıkmayan oyuncuyla ilgili teknik heyetin raporu da var. Ağrıları olduğunu dile getiren Özil, takımla birlikte çalışmalara katılmadı. Kafilede de yer almayan oyuncu, Altay maçında da forma giyememişti. Bununla birlikte Avrupa Ligi’nde zorlu Olympiakos maçında da grip olduğu için oynamamıştı.

Mesut Özil Beklentileri Boşa Çıktı

Hastalık ve sakatlıkları bir türlü atlatamayan yıldız ismin son kararı ise şaşırttı. Alınan bilgilere göre takımda mutsuz olan Mesut Özil, ya ben ya hoca çıkışı iddiaları ses getirdi. Vitor Pereira’nın devam etmesi durumunda oyuncu gidecek. Ayrıca bazı yöneticilerin de oyuncudan memnun olmadığı da haberler arasında. Sadece 2 gol atmayı başaran Özil, geldiği günden beri en büyük hayal kırıklığı oldu.

Uzunca bir süredir şampiyon olamayan Fenerbahçe’de Mesut Özil ile yeni bir yapılanma sinyali gelmişti. Oyuncunun merkezde olacağı bir kadro yapılanmasının verimli olacaktı. Halihazırda takım performansına katkı sunamayan oyuncu, formayı da kaptırdı. Fiziksel açıdan sorunlu olması da teknik heyetin işini zora soktu. Zirveden uzaklaşan Portekizli çalıştırıcı ise artık yeni bir oyun sistemini denemenin eşiğinde. Üç maçlık seri sonucunda beklentileri karşılamaması durumunda çok daha büyük değişimler yaşanabilir.

Kaynak/ Spor Arena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.