Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Kylian Mbappe İspanyol Devine İmza Atıyor

Messi’nin gelmesinin ardından PSG’de mutsuz olan Kylian Mbappe ile ilgili transfer süreci netlik kazanıyor. Fransız yıldız için en büyük aday konumundaki Real Madrid, kolları sıvadı. Dünyanın en iyi takımı olarak kabul ettiği Madrid ekibinde oynamak isteyen forvet oyuncusunun her konuda evet dediği ortaya çıktı. 23 yaşındaki süper star, gelecek sezon İspanyol devinde forma giyecek.

Real Madrid Yolunda

Sezon başında sözleşmesini yenilemeyen Mbappe, gitmek hazırlıklarına başlamıştı. Yönetimle de konuşarak artık PSG’de olmak istemediğini dile getirdi. Ancak Katar sermayeli Fransız kulübü, bu durumu reddetti. Sonrasında ise oyuncunun ikna edilmesi adına birtakım operasyonlar yaptı. Halihazırda Fransa’da şampiyonluk yolunda rakipsiz kalan Paris ekibi, bir türlü başarılı olamadı. Her ne kadar PSG için tüm kupaların kazanılmasında her şeyimi ortaya koyacağım, açıklaması yapmasa da işler değişti.

Kylian Mbappe Sözleşme Detayları

Sözleşmesini uzatmayacak olan Kylian Mbappe 6 yıllık bir Real Madrid anlaşmasına artık çok yakın. Sözlü anlaşma yapılırken senelik de 40 Milyon Euro alacağını öğrenildi. Ayrıca 40 Milyon Euro seviyesinde bir imza parası da ödenecek. Sezon sonunda açıklanacak olan bu anlaşmaya göre PSG ise büyük bir kayıp yaşayacak. 23 yaşındaki hücum oyuncusunun hiçbir karşılık sunmadan gitmesi büyük hayal kırıklığı yarattı. PSG yönetimi için eleştiriler şimdiden gelmeye başladı.

Real Madrid Haaland Transferinde Zorda

Gideceği tek adres olarak belirtilen Real Madrid’de en büyük silah olmak isteyen Mbappe için şartlar son derece uygun. Bununla birlikte golcü noktasında da Erling Haaland ismi İspanyol basınında çıkmaya başladı. Dortmund oyuncusu olan Norveçli için Madrid, nabız yoklamaya başladı. Buna karşın iki ismin birlikte transferinin ekonomik açıdan çok da kolay olmayacağı biliniyor. Ancak maliyetsiz gelen Mbappe transferi sonrasında bu golcü isme bütçe ayırma ihtimali var. Özellikle bazı Arap sermayeli kulüplerin çok yüksek bonservis ödemelerini örnek gösterecek olan Madrid, şampiyonluk kadrosunu kurma peşinde. İki ismin gelmesi durumunda geleceğin garanti altına alınacağı da tahmin ediliyor. Yaz dönemi başlamadan şimdiden transfer şampiyonunda rakiplerinin birkaç adım önüne geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.