Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Löw Dönemine İsmail Kartal Hazırlayacak

2014-15 sezonunda takımı çalıştıran İsmail Kartal Löw hazırlığı için bir kez daha geldi. Kulislere yansıyan bu iddianın doğru çıkma ihtimali bir hayli yüksek. Halihazırda sezona hocasız devam eden Fenerbahçe’de yönetim eleştirileri yükselmeye başladı. Tribünlerin “Ali Koç istifa” sözleri ise ortamı gerdi. Şok üstüne şok yaşayan yönetim, hızlı bir kararla İsmail Kartal ismini açıkladı. Bu açıklamanın altında ise iki büyük neden olduğu gelen haberler arasında.

Löw Sezon Başında Fenerbahçe Hocası

Vitor Pereira sonrasındaki krizle birlikte gelen kötü sonuçlar Fenerbahçe’de sorunları büyütüyor. Zeki Murat Göle ile yola devam etmesine karşın sezonun ikinci yarısına da yenilgiyle başladı. Sonrasında ise ani kararla İsmail Kartal açıklaması geldi. Eski teknik direktörü sezon sonuna kadar takımın başına getiren Ali Koç, Almanya’ya uçtu. Sezon başlangıcı için ise ilk hedef Joachim Löw iddiası güç kazandı. Ayrıca açıklamanın hızlıca yapılması ve herhangi bir basın toplantısına gerek duyulmaması da kararın ani olduğunu gösteriyor.

Torrent Etkisi

Önemli bir başka iddia ise Fenerbahçe’nin seçimi konusunda oldu. Aslında İsmail Kartal’ın çok daha uzun bir dönem için getirilmesi söz konusuydu. Ancak Galatasaray’ın Terim sonrasında Torrent ile anlaşması durumu değiştirdi. Önemli bir isim olan deneyimli çalıştırıcının gelmesiyle Kartal, yarım sezon olsun, görüşü hakim oldu. Ardından Ali Koç, Löw için Almanya’ya gitti. Kimsenin tartışamayacağı bir isim olması da Alman teknik patronun getirilmesinde rol oynayacak. Halihazırda her geçen gün çok daha fazla eleştiri alan Ali Koç, seçim kararı da almak zorunda kalabilir. Bunun olmaması adına güçlü bir ismin takımın başında olmasını istiyor. Bir kez daha şampiyonluğun kaçtığı gerçeği de ortada.

İsmail Kartal Hazırlık Sürecini Yönetecek

İsmail Kartal Löw öncesinde kadronun yapılanması ve hazırlanmasını sürecini yönetecek. Sonrasında yardımcı olarak devam etme ihtimali de güçlü. Ancak kendisinin bunu kabul edip etmeyeceği soru işareti. Eğer isterse ve planlama tam anlamıyla yerine gelirse yeni sezonda Löw Fenerbahçe hocası olacak. Yerli olarak düşünülen ilk yardımcı İsmail Kartal olabilir. Her ne kadar vizyon üzerine çok dursa da Ali Koç’un devamlı eski teknik direktörleri getirmesi de bir başka eleştiri konusu oldu. Başta Ahmet Çakar olmak üzere hemen her spor yazarı, büyük bir hayal kırıklığı olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.