Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Luyindama Mı Marcao Mu Gidecek?

Galatasaray’da transfer dönemi yaklaşırken Luyindama mı Marcao mu sorusu öne çıktı. Birçok bölgeye takviye yapacak olan Sarı-Kırmızılar, gelen teklifleri de değerlendirmeye alacak. Bununla birlikte öne çıkan isimler iki savunma oyuncusu oldu. Yakaladıkları uyum sayesinde güven veren Luyindama ve Marcao için İngiliz kulüpleri teklif yapacak.

Avrupa Ligi maçlarında ortaya konan kaliteli futbol ön plana çıkarken Luyindama için ilk talip Aston Villa oldu. Premier Lig’de zor günler geçen Ada ekibi oldukça istekli. En fazla gol yiyen İngiliz kulübü olan Aston Villa, ne olursa olsun teklif yapacak. İlk nabız yoklama süreçleri yaşanırken Galatasaray’dan olumlu adım geldi. Teklifin yapılması için Aralık ayı beklenmeyecek. Şimdiden Luyindama giderse ne olur planları yapmaya başladı. Terim’in özellikli maddi anlamda elini güçlendirecek bir transferin önünü kesmeyeceği de gelen haberler arasında. Her ne kadar savunmada kilit rolde olsa da Luyindama için uygun teklif kabul edilecek.

Luyindama Aston Villa Formasına Yakın

Luyindama için Aston Villa ekibi 10 Milyon Euro seviyesinde bir teklif yapacak. 1.91 boyundaki futbolcunun piyasa değeri ise 5 Milyon Euro. Halihazırda Süper Lig’de 6 maça çıkarken Avrupa’da da 3 maçta forma giydi. Sakatlık sonrasında istenilen seviyeye bir türlü gelemeyen oyuncu, yerini de kaybetmişti. Premier Lig’de küme düşmek istemeyen Aston Villa, Kongolu savunmacıyı almak istiyor. Ancak teklif özelinde anlaşmanın sağlanıp sağlanmayacağı merak konusu. Ayrıca Terim’in gözünden düşmüş olmasına karşın yine de etkili bir isim.

Marcao İngiliz Ekibiyle Anlaştı

Premier Lig’de lider durumda olan Chelsea ise yeni bir stoper  alma niyetinde. Çok yüksek maliyetleri olmayan savunmacı arayışlarında listeye Marcao girdi. Galatasaray’ın savunma hattında önemli bir yere sahip olan Brezilyalı için teklif Ocak ayında gelecek. Luyindama mı Marcao mu gidecek sorusu da yanıt bulacak. Flaş bir kararla iki isminde bir anda İngiltere’ye transferi de mümkün. Böyle bir durumda çok yüksek bir gelir elde edecek olan Galatasaray’da Terim, genç isimlere yönelme peşinde. Marcao için ise İngiliz basınında geçen bonservis rakamları 25 Milyon Sterlin seviyesinde. Ancak Chelsea yönetimi son kararı verecek.

Kaynak/ Akşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.