Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Man City Ronaldo Transferinde Sona Yaklaştı

Juventus ile ayrılmayı kafasına koyan yıldız oyuncu için teklifler gelirken Man City Ronaldo teklifini yükseltti. Sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinden ötürü herhangi bir bonservis ücreti vermek istemiyor. Serie A kulübünden uzaklaşan Ronaldo ise anlaşmanın gerçekleşmesini bekliyor. 2018 sezon başında 36 yaşında olan oyuncu için İtalyanlar 100 Milyon Euro’nun üzerinde ödeme yapmıştı. Real Madrid’de oynarken çıkan vergi sorunları da oyuncunun gelmesinde rol oynadı. Sonrasında iki sezon boyunca harika bir performans ortaya koyarken İtalya Serie A’yı da üst seviyeye çıkardı. Başarılar kazanan Juventus ise şimdi oyuncunun ayrılmasından endişeli.

Mali Yükten Kurtulma Planı

Portekizli yıldız ise yeni maceranın peşinde. Juventus’un satış durumuna olumlu bakması ise mali yükten kurtulma adına. Haftalık 1 Milyon Euro’ya yakın olan bir ödemenin yapılmaması adına bu yolu seçti. Özellikle ekonomik gerekçelerle oyuncunun elden çıkması gerekiyor. Ancak İtalyan kulübünün hedefi bir de bonservis alabilmek. Bunun için istediği rakam ise minimum 25 Milyon Euro. Şu an için Ronaldo’ya talip en ciddi kulüp ise Man City oldu. İngiltere Premier Lig şampiyonu City, tüm maaş harcamalarını ödemeyi kabul etti. Buna karşın bonservis vermeyeceğini de dile getirdi.

Man City Ronaldo İçin Bonservis Vermiyor

Juventus ile anlaşmasının bir türlü gerçekleşmemesi de transferi uzatıyor. Ayrıca bonservis konusunun yanı sıra ödemelerde de farklılık var. Ancak yine de Ronaldo ile İngilizler anlaşmış durumda. Sözleşme iki yıllık olacak ve yıllık ücreti 15 Milyon Euro ya sıcak bakılıyor. Daha geçtiğimiz günlerde Grealish için 100 Milyon Sterlin ödeme yapılması da Juventus cephesinin iştahını artırdı. Hiçbir ücret olmadan Ronaldo’nun bırakılmayacağı mesajı geldi. Bundan ötürü Man City Ronaldo transferinde süreci resmiyete dökmedi. Olmama ihtimali halen bulunsa da taraflar uzlaşabilir. Ancak Juventus’un bu şekilde satışa yanaşmaması ve City de tok alıcı olunca işler yürümüyor.

Cristiano Ronaldo’nun kulübüne baskı yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu. Bir an önce sahalarda olmak isteyen oyuncuyla ilgili son kararı Juventus patronu verecek. Bir sezon daha maaş ödeyerek oyuncudan verim alma çalışmak diğer bir seçenek. Ancak bu durumda yüksek bir mali darboğaz altına girilme riski var. Takas durumu da son olarak ortaya konulabilir.

Kaynak/ Sky Sports

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.