Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Man United Yol Ayrımında: Ole Meselesi

Ole Gunnar Solskjær. Uzun yıllardır tartışılan ve tartışmaya açıldığında final maçları kazanan eski efsane. Man United için yalnızca bir teknik direktör değil, Ferguson’un kurtarıcısı golcüsü. Bundan dolayı takımın emanet edildiğini söylemek de yanlış olmayacak. Geçen sezonu City’nin arkasında ikinci sırada tamamlaması ise büyük başarısı olarak görüldü. Sonrasında Ronaldo, Sancho ve Varane gibi yıldızların alınmasıyla artık şampiyonluk mu geliyor yorumları yapıldı. Çünkü Man United Ferguson sonrasında şampiyonluğu unutmuş, kupa kazanmakta zorluk yaşamıştı.

Şampiyonluk Hayallerinden Hüsrana

Evine geri dönen Cristiano Ronaldo ise artık buradayım ve şampiyonluk istiyorum mesajını verdi. İlk haftalarda attığı gollerle takımını sırtladı. Ancak dikkat edilmesi gereken bir durum vardı. Man United hiçbir sistem ve taktiği başarıyla götüremiyordu. Her ne kadar üç puan alsa da maçlarda istenen performans yoktu ortada. Ve artık zorlu maç serisine girdi. İlk rakip Liverpool oldu. Harika bir şekilde başlangıç bekleyen kırmızı şeytanların sevdalıları büyük bir şok yaşadı. İlk dakikadan itibaren gelen Liverpool atakları can sıktı. Ancak daha da kötüsü savunmada United hatalarıydı. Başta Maguire olmak üzere Lindelof, Shaw inanılmaz hatalar yaptı. Ofsayt taktiğinin uygulanmaması, arkaya adam kaçması, hız konusunda yetersizlik ve hatalı paslar skoru getirdi. Liverpool 5-0 kazandı ve çok rahattı maç boyunca. Salah, Firmino, Jota, Keita ve diğerleri. Keyifli bir maçı geride bıraktı.

Man United ise evinde yaşadığı hayal kırıklığı sonrasında yol ayrımında. Taraftarların istifa çağrıları yanıt buldu. Büyük ihtimalle Ole ile yolları ayıracak. Tottenham maçına kadar neler olacağını göreceğiz. Halihazırda şampiyonluk rüyası görenlerin sayısı da azaldı. Man City, Chelsea ve Liverpool fersah fersah önde United’ın.

Man United Kadrosu

Şimdinin yorumcularından Carragher ise yaptığı açıklamada Tuchel, Klopp ve Guardilo. Hepsi de Ole’den daha verimli ve iyi yorumunda bulundu. Belki de asıl mesele buradadır. Hocalık farkının getirdiği duruma bakmak gerekir. Kalede De Gea çok iyi bir şekilde başladı sezona. Harika form grafiğiyle güven veriyor. Her ne kadar Maguire ve Luke sorunlu olsa da savunma hattında da ortalama bir yapı var. Orta sahada ise Pogba, Bruno, Fred, Tominay, Van De Beek sıralanıyor. Ronaldo, Rashford, Sancho gibi isimlerden verim alınmaması da yine hocaya yazar. Mutlak surette bir değişim gerekiyor. Ya hoca gidecek ya da sistem. Bu şekilde devam etmesi durumunda Man United Şampiyonlar Ligi arenasında olamayacaktır. En ideal ise duyguları kenara bırakıp hocayla vedalaşmak bana kalırsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.