Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Mesut Özil Ali Koç Arasında Gerginlik Patlak Verdi

Dünyaca ünlü yıldız oyuncu Mesut Özil Ali Koç açıklamaları sonrasında bir paylaşım yaptı. 2 aydır sosyal medya platformu Twitter üzerinden hiçbir açıklama yapmayan Özil, sessizliğini bozdu. Söz konusu paylaşımda Hayırlı Cumalar mesajı verirken ifadeler dikkat çekti. Bu paylaşım ise Ali Koç’a mesaj olarak yorumlandı. Çünkü Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, çok kısa bir süre önce Özil ile ilgili net açıklamalar yaptı.

Mesut Özil Paylaşımlarına Devam Ediyor

Fenerbahçe’nin geleceğiyle ilgili bilgiler veren Koç,  Pereira’nın Mesut’a karşı herhangi bir önyargısı bulunmadığını kaydetti. Ayrıca çocukluğundan beri tuttuğu takıma dönen Mesut’un herkes tarafından çokça sevildiğini belirtti. Mesut’un mutlak surette futbola ve işine dönmesi gerektiğinin de altını çizdi. Bundan dolayı devamlı ticari faaliyetlerle gündeme gelen yıldız oyuncuya mesaj verdi. Fenerbahçe’ye faydalı olması gerektiğini de söyledi. Bu ifadelerin ardından Ali Koç, Mesut Özil’e uyarı, haberleri çıktı.

Mesut Özil ise bugün yaptığı paylaşımla futbol dışı gündemine devam ediyor. İngilizce olarak yaptığı paylaşımında ise, “Birbirinizden nefret etmeyin, birbirinizi kıskanmayın, kötü düşünmeyin, sırt çevirmeyin,” ifadeleri bulunuyor. Bunların kulüp için mesajlaşma olabileceği de akıllara geldi.

Ali Koç’tan Pereira Mesajı Tepki Çekti

Ali Koç’un kulüple ilgili yaptığı bazı açıklamalar ise sert tepki gördü. Bunların başında Vitor Pereira meselesi geldi. Halihazırda son dört lig maçını kazanamayan Fenerbahçe’de Vitor Pereira görevine devam ediyor. Ayrıca bir sonraki hafta oynanacak Galatasaray maçından kötü bir sonuç alınsa dahi takımın başında olacak sözleri can sıktı. Bunun ardından ise Pereira’nın gitmesi gerektiğini düşünen taraftarlar sosyal medya üzerinden “artık yeter” mesajları paylaştı. Ali Koç yönetimine tepkilerde giderek büyüyor. Akıllara ise Aziz Yıldırım’ın “seni bu taraftarla birlikte göndereceğim,” sözleri geldi. İlerleyen günlerde yönetim özelinde çok daha sert eleştirilerin yapılacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.