Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Mouctar Diakhaby Adım Adım Fenerbahçe’ye

Koreli Kim ile savunma düzenini değiştiren Fenerbahçe’de şimdi de Mouctar Diakhaby sesleri yükseliyor. Üçlü formasyonla oynamak isteyen Pereira’nın stoper isteği sürüyor. Buna yönelik hamle ise Fransa’dan geliyor. Footmercato tarafından ortaya atılan iddiaya göre Mouctar ile ilgili sıcak gelişmeler var. La Liga ekiplerinden Valecia forması giyen defans oyuncusuyla görüşmeler açığa çıktı. Halihazırda kadroda kendisine yer bulamayan deneyimli ismin ayrılma durumu var. Bunu fırsat bilen Kanarya ise hemen ilk teklifini yaptı.

İngilizler Peşinde

Savunma anlayışında üçlü formasyonu benimseyen Sarı Lacivertliler bir isimle daha anlaşmak üzere. İlgilenen Mouctar Diakhaby için ilk görüşme söz konusu. 24 yaşına giren Fransız oyuncuyla ilgili görüşmeler olumlu olsa da netlik yok. Bunun ilk sebebi ise oyuncuyla ilgilenen kulüplerin sayısının fazla olması. Halihazırda Newcastle ve Leicester City İngiliz kulüplerinin ilgisi de var. Ancak henüz teklif sunmamış olmaları Fenerbahçe’yi bir adım öne çıkarıyor. Buna rağmen yine de Fransız oyuncunun transferi konusunda ilerleme olmadı.

Fenerbahçe Bütçesini Hazırlıyor

Oyuncunun transferi noktasında ise Pereira raporunu iletti. Adeta aranan kan olarak dğerlendirilen deneyimli isim için tüm şartları zorlama kararı aldı. Fenerbahçe’nin hem bonservis hem de maaş konusunda ise sıkı pazarlık taktiği var. Ancak yine de cazip bir teklif sunma söz konusu olacak. Özellikle istenmeyen yabancı futbolcuların kadrodan ayrılmasıyla maaş da rahatlama oldu. Bütçenin dengeli hale gelmesi adına gideceklerin sayısı da fazla. Özellikle orta sahada gönderileceklerle beraber Mouctar Diakhaby transferi gerçekleşecek.

Mouctar Diakhaby Kimdir?

2023 yılına dek sözleşmeye sahip olan Valencia oyuncusu Mouctar Diakhaby, kariyerine Lyon’da başladı. Altyapıdan yetişen oyuncu ardından en üst noktaya kadar ulaştı. Fransa Milli Takım oyuncusu da olan Mouctar 2018-19 sezonunda transfer oldu. İspanya’nın Valencia ekibiyle anlaşırken 15 Milyon Euro bonservis ödemesi oldu. Halihazırda 10 Milyon Euro piyasa değerine sahip olan savunma oyuncusu, hem sağ hem de sol stoper olarak oynuyor. 1.92 boyundaki defans oyuncusunun liderlik özelliği de var. Hava toplarına hakim ve fiziksel gücü yüksek olması da etkileyici oyununu gösteriyor. Üçlü savunma anlayışında Pereira’nın oyuncuyla ilgili raporları da bunlar üzerinde.

Kaynak/ Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.