Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Muslera Sonrasında Galatasaray Sergio Rico Peşinde

Olaylı Terim ayrılığının ardından takıma dokunmaya başlayan Torrent, Sergio Rico isminin kale için önemli olduğunu vurguladı. Mutlaka Muslera yerine bu ismin alınmasını talep ederken yönetim harekete geçmekte tereddüt etmedi. Takımın verilerini inceleyen deneyimli çalıştırıcı, kaleci hatalarını gördü. Mutlaka savunma sistemi açısından sağlam bir kalecinin gerekli olduğunu belirtti. Rico ilk seçenek olurken Muslera’nın sözleşmesi de fesh edilecek.

Tecrübeli Kaleci Sergio Rico Kimdir?

Kariyerine Sevilla altyapısında başlayan İspanyol eldiven Sergio Rico, Avrupa piyasalarında çokça tanınmaya başardı. İlk olarak 12 Milyon Euro bedelle Fulham ile anlaştı. Kiralık olarak gittiği Fulham sonrasında PSG ile sözleşme imzaladı. 2020 yılında 6 Milyon Euro karşılığında Fransa devi ile anlaşan Rico fazla forma şansı bulamadı. Keylor Navas ve sonrasında gelen Donnaruma kadroda yer alırken yedek kaleci olmayı sürdürdü.

PSG Kalesinde Yer Bulamadı

Halihazırda bu sezon Fransa Ligi’nde PSG formasını yalnızca 1 kez giydi. Navas kırmızı kart gördüğü için kaleye geçen file bekçisi, kalesinde tek gol gördü. 1.95 boyundaki İspanyol kalecinin Galatasaray transferi konusunda görüşleri ise belirli değil. Ancak futbol oynamak istediği için transferlere sıcak bakıyor. Piyasa değeri 5 Milyon Euro olan oyuncuyla ilgili Fransız ekibi ise bonservis peşinde. 28 yaşındaki oyuncunun 2024 yılına dek sözleşmesi var. Bununla birlikte kiralama formülü de Galatasaray’ın seçenekleri arasında. Ancak olmaması durumunda çok daha yüksek bir maliyet çıkabilir.

Beşiktaş Rico Transferinde Rakip

2016 yılından beri İspanya Milli Takımı için oynayan Sergio Rico ile ilgilenen bir diğer ekip ise Beşiktaş iddiaları var. Halihazırda resmi bir gelişme olmasa da oyuncuyla ilgili bilgiler geliyor. Ancak sonrasında bir temas durumu olmadığı da gelen haberler arasında. Yabancı kontenjanını kaleden yana kullanmak istemese de kulüpler, iyi bir yerli kaleci bulma noktasında sıkıntı yaşıyor. Çözüm yolları kısıtlı olurken Torrent dolayısıyla Galatasaray ihtimali çok daha güçlü. Oyuncunun İspanya’dan yakından tanıdığı çalıştırıcı hocayla birlikte olmak istemesi de söz konusu. Bu durumdan dolayı transferin tamamlanması hayal değil. Ancak yine de mali konularda nasıl bir pazarlık olacağı da süreçte belirleyici olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.