Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Ola Solbakken Galatasaray Takibinde

Ara transferde en hareketli dönemin geçmesi beklenirken Ola Solbakken Galatasaray takibine giren son oyuncu oldu. Yönetiminin mutlak yapılması istenen bölgelere takviye kararı almasıyla hareketli günler yaşanıyor. Mbaye Diagne konusunda Terim’in isteği doğrultusunda satış kararı geldi. Oyuncunun son maçlarda oynatılması ve sonrasında yüksek bedelle satılması söz konusu olacak. Bununla beraber gelecek kazançla bütçe genişleyecek. Bu sayede çok daha fazla futbolcuyla görüşmelere başlayacak Galatasaray’da savunmaya destek geliyor.

Galatasaray Yıldız Parlatacak

Mohamed ve Halil Dervişoğlu ikilisinin forvet için yeterli olacağı sonucuna varan Terim de kararı onayladı. 1 gol dışında hiçbir katkısı bulunmayan Senegalli, yeni dönemde takımda olmayacak. Alternatif isimlerin başında ise Norveçli yıldız bulunuyor. 23 yaşındaki genç ismin yeni takım düzenine adapte olması da kolay olacak. Ayrıca planlanan gençleştirme politikasına da uygun olan oyuncunun maliyetleri de oldukça düşük. Halihazırda Bodo Glimt formasını terleten yıldız adayının geleceği de parlak. Bu sezon 11 gol atarken 7 kez de gol pası veren Solbakken Süper Lig’de forma giymeye sıcak bakıyor. Daha önce Trabzonspor’da forma giyen Sörloth ile stil açısından benzerliği yüksek.

Kuzeyli Forvet Geliyor

Konferans Ligi mücadelesinde Roma’ya attığı gollerle sükse yaratan Ola Solbakken Galatasaray listesinde önemli bir yerde. Terim’in olumlu görüş belirtmesi de yönetimin harekete geçmesini beraberinde getirdi. Mutlaka oyuncuyla ilgili kulübüyle görüşmeler olacak. Menajeri üzerinden de nabız yoklama çalışmaları başlayacak. 1 yıl daha sözleşmeye sahip olan genç ismi tanıyalım.

Ola Solbakken Kimdir? Tanıyalım

1998 doğumlu olan 23 yaşındaki oyuncunun piyasa değeri 400 bin Euro. 2022 yılının sonuna kadar Bodo Glimt ekibiyle sözleşmeye sahip oyuncu, keşfedilmeyi bekliyor. Norveçli yıldız adayının boyu ise 1.86. Pivot santrafor tarzı bulunurken bitiricilik düzeyi de bir hayli yüksek. Transfer olasılığında Galatasaray %60 ile öne çıkıyor. Avrupa arenasında 4 maçta 4 gol atmayı başardı.  Ayrıca Norveç Ligi’nde ise 22 maçta 6 gol ve 6 asistle dikkat çekiyor. Sağ ve sol kanat bölgelerinde oynayan oyuncunun üst düzey başarısı ise bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.