Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Pereira Fenerbahçe Paramı Vermiyor Dedi

Pereira Fenerbahçe ile ilgili olan sözleşmesinden alacakları için FIFA başvurusunu yaptı. Şampiyonluk hedefiyle çıkılan yol kısa sürerken taraflar arasında anlaşma olmadığı ortaya çıktı. Ali Koç yönetimine gelen eleştirilere bir yenisi daha eklendi. Daha önce Pereira ile ilgili konuşan Koç, hiçbir şekilde tazminat maddesi olmadığını dile getirmişti. Ancak her ne kadar karşılıklı anlaşma olsa da deneyimli çalıştırıcı, çok daha fazlasını istedi.

Pereira Sözleşme Detayları

Yapılan 2 yıllık bir anlaşma söz konusu. Sözleşmeye göre iki yıllık toplam ödeme tutarı ise 4 Milyon Euro. Bununla beraber herhangi bir ekstra madde bulunmuyor. Ancak daha ilk yılın yarısı dolmadan yolların ayrılması beraberinde birçok sorunu da getirdi. Sözleşme fesih sürecinde yapılan anlaşmaya göre Fenerbahçe, 1.5 Milyon Euro ödemeyi kabul etti. Daha öncesinde ise 1.5 Milyon Euro ödemesi yapılan Pereira, süreçle ilgili konuyu yargıya taşıdı. 3 Milyon Euro üzerinde anlaşma yapmak isteyen Fenerbahçe yönetimi ise şok oldu. Geriye kalan 1 Milyon Euro için Portekizli çalıştırıcının ısrarı sürdü. Ancak herhangi bir sonuç çıkmaması üzerine konu FIFA’ya gitti.

Pereira Fenerbahçe Davalarına Alışık

Aziz Yıldırım’ın başkanlık döneminde de Vitor Pereira, alacakları için aynı yönteme başvurdu. Ani kararla kovulan tecrübeli ismin davası uzun sürdü. Sonuçlanmasıyla beraber 1.9 Milyon Euro kazanmış olan Vitor Pereira Fenerbahçe ile bir kez daha aynı kaderi yaşadı.

Ali Koç’un Fenerbahçe ile davalık olan bir hocayı takıma getirmesi de büyük eleştiri almıştı. Camianın önemli isimlerinin tepkiyle karşıladığı bu durum sonrasında olaylar çığırından çıktı. Futbol odaklı bir teknik heyet isteyen Koç, bir kez daha erkenden hocasını göndermiş oldu. Sürecin uzamaması adına ise 1 Milyon Euro ödemenin yapılması da ihtimal dahilinde.

Pereira Yerine Bilic Ama

Çin ekibinden ayrılan Bilic için artık gerim sayım başladı. Fenerbahçe’nin Pereira öncesinde de oturup konuştuğu isimle anlaşması için her şey uygun. Halihazırda Beşiktaş’ın hocasız olması da bir etken gibi gelse de sezon sonuna kadar bir hoca beklentisi yok. Önder Hoca ile yoluna devam eden Siyah Beyazlılar, herhangi bir atak yapma niyetinde değil. Bundan dolayı Bilic isminin açıklanması için saatler yeterli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.