Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Şok! Süper Lig Şampiyonluk Oranları Değişti

İlk hafta maçlarının ardından risk yönetimi incelemesi sonucuyla Süper Lig şampiyonluk oranları değişti. Bahis üzerinden değişiklikler sonuçlara göre yeniden hesaplandı. Takımların oranlarının yeniden hesaplanmasıyla beklenmedik gelişmeler oldu. Sürpriz çıkış yapan takımların yanı sıra Trabzonspor’un oyunu da rakiplerine korku verdi. Bazı kulüplerin yeni oranları gerilerken bazıları ise şampiyonluk yolunda adım attı.

En son sıraya Kayserispor geldi ve yeni oranı 1500,00 olarak açıklandı. 1000.00 oranlı olan Kayserispor, böylelikle Çaykur Rizespor, Giresunspor gibi kulüplerle eşit oldu. Altay ise tam tersi bir uygulamayla 1000.00 orana sahip olmayı başardı. İlk maçtan net galibiyet alması bunda etkili. Kasımpaşa, Göztepe için şampiyonluk oranlarında bir değişiklik yaşanmadı. Kasımpaşa da 700.00 ve Göztepe 500,00 seviyesinde.

Süper Lig Şampiyonluk Oranları Değişenler

Anadolu kulüpleri özelinde Antalyaspor, Konyaspor kazançlı olurken Hatayspor ise 300.00 oranıyla gerileme gösterdi. Adana Demirspor ve Karagümrük için de değişen bir şey olmadı. Başakşehir ise oldukça kötü bir oyunla maçı kaybederken oranı 15.00’dan 35.00’a yükseldi. Büyük bir gerilemeyle ilk sıralarda yer alması güçleşti. Alanyaspor ise Başakşehir’in önüne geçmeyi başardı ve 30.00 oldu. Halihazırda Başakşehir beşinci sıradaki yerini de kaybetmiş oldu. Böylelikle Avrupa kupaları riski bulunuyor. Ancak yine de İstanbul ekibi transferleriyle durumu tersine çevirme niyetinde.

Trabzonspor Şampiyonluk Favorilerinden

Eski oranı 5.00 olan Karadeniz ekibi Süper Lig şampiyonluk oranları değişince 4.20 oldu. Bu sayede oldukça büyük bir adım atmış olduğunu gösterdi. Yeni Malatyaspor karşısındaki oyunuyla iddia risk yönetiminin de dikkatini çekmeyi başardı. Transfer gelişmeleri de etkili olurken ilerleyen haftalarda değişiklik yapılma ihtimali de yüksek.

Galatasaray’ın Giresunspor karşısındaki galibiyetine karşın oranı 3.40’dan 3.50’ye düştü. Şampiyonluktan uzaklaşma eğilimi olsa da kriz yönetimiyle değişimler planlıyor. Ayrıca yeni transfer durumlarını da son haftaya bıraktı. Terim’in istediği futbolcuların alınmasıyla bambaşka bir Galatasaray görme olasılığı var.

Beşiktaş Fenerbahçe’ye Ortak Oldu

Son şampiyon Beşiktaş’ın eski oranı 3.10 idi. İlk karşılaşmasında etkili bir oyunla Çaykur Rizespor’u geçen Kara Kartal, değişiklikten en çok etkilenen takım oldu. Süper Lig’i kim kazanır sorusuna risk yönetimince ikinci sırada bulunuyordu. İlk haftanın ardından oranı 3.00 oldu. Bu sayede lider durumdaki Fenerbahçe ile eşit. 3.00 orana sahip iki ekip Beşiktaş ve Fenerbahçe, şu an itibariyle Süper Lig’in favorileri konumunda. İddaa yönetimince bu sezonun şampiyonu bu iki ekipten biri olacak. En yakın ihtimaller bu şekilde belirlenirken sürprizlere ise her zaman açık kapı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.