Futbol Defteri

Futbola Dair Ne Varsa

Tello Müjdesi! İspanyol Yazdı

Harika bir sezon geçiren Trabzonspor transferde de Tello müjdesi ile sevinmeye yakın. İstanbul ekiplerinden büyük farkla öne geçen Karadeniz ekibinde yüzler gülüyor. Son olarak zorlu Gaziantep maçından da galibiyetle ayrılması moral verdi. Bir müjdeli haberde İspanya’dan geldi Trabzonspor’a. Yaz boyunca transfer görüşmeleri yapılan Cristian Tello ile artık mutlu son çok yakın. 30 yaşındaki oyuncunun kulüple arasının iyice bozulduğu ve ayrılık kararını ocak ayında uygulayacağı gelen haberler arasında.

Trabzonspor Cephesinde Tello Müjdesi

Gervinho sonrasında takviye arayışlarına girişen Trabzonspor Tello ile ilk görüşmeleri yaz bitmeden yapmıştı. Yıldız kanat oyuncusunun sezonu kapatması ve sonrasında da şüpheli duruma düşmesiyle arayışlar oldu. Sonrasında Avcı’nın ilk sırasında bulunan Tello için kulüp bazında görüşmeler yaptı. Ancak Real Betis ile anlaşma yapılmasına karşı Barcelona transfere taş koydu. Oyuncunun %25 hakkı Katalan ekibinde olduğu için onay vermesi gerekiyordu. Buna karşın pazarlıklarda istenen kazancı elde edemeyen Barcelona, ret kararını iletti. Ekonomik anlamda zor günlerden geçen İspanyol kulübün bu kararıyla Tello transferi rafa kalktı. Çok yakın olmasına karşın bu olumsuz gelişme sonrasında Trabzonspor yoluna devam etti.

Tello İsyan Bayrağını Çekti

İspanyol gazetelerine yansıyan son dakika gelişmelerine göre ise Tello ayrılık kararını resmen uyguluyor. Yedek kalmaktan sıkılan deneyimli kanat oyuncusunun gelecek teklifleri bizzat inceleyeceği de öğrenildi. Bunun üzerine Bordo Mavililer hemen bir kez daha harekete geçti. Halihazırda en güçlü adayın Trabzonspor olduğunu söyleyen Estadio Deportivo, transfer bitmek üzere mesajını verdi. Pellegri ile yıldızı barışmayan oyuncunun ocak ayında Trabzonspor forması giymesi büyük olasılık. En ciddi kulüp Türk ekibi olurken Trabzonspor’un maddi gücü de Tello müjdesi haberini gösterir niteliğe sahip.

Tello Gelirse Visca İptal

Eğer anlaşma detaylarından herhangi bir sorun olmazsa Trabzonspor Tello ile sözleşmeye imza atacak. Bununla birlikte Edin Visca transferiyle ilgili görüşmelerde son bulacak. Ayrıca daha yüksek maliyetli Yarmolenko hedefinden de vazgeçecek. Abdullah Avcı’nın oyun anlamında daha büyük yarar sağlayacağını düşündüğü Tello ile ilgili tüm gelişmeler olumlu yönde ilerliyor. Trabzonspor yönetiminin teknik heyet raporu doğrultusunda karar vermesi de gerekiyor. Bu yönde herhangi bir risk ise bulunmuyor. Çünkü şampiyonluk adına bugüne kadar Abdullah Avcı’nın tüm isteklerini karşılanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.